Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyivel hamarabb süthetem...

Mennyivel hamarabb süthetem meg a lapokat?

Figyelt kérdés

Csütörtökre kell elkészítenem egy sütit, aminek a tésztája liszt-cukor-méz-tojás-vaj keverékéből áll.

Csak hét végén van időm és lehetőségem sütni. Ha vasárnap megsütöm a lapokat, szerda este megfőzöm hozzá a krémet, nyugodt szívvel átadhatom az ünnepeltnek?


2011. jún. 17. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen,de fagyaszd le a lapokat,mert tojást tartalmaz és megromolhat.
2011. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy lesz valamilyen mellékíze, ha lefagyasztom.
2011. jún. 17. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kisütöd, akkor nyugodtan tárolhatod a lapokat. (A piskóta sem romlik meg,pedig tojás van benne)

Mivel mézestészta jót is tesz neki az állás.

2011. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Attól tartok az Első hülye tanácsot ad...


Milyen süti? MIlyen lap???


Az a fajta vékony lapos, ami ha megsül megkeményedik, mint egy keksz, aztán a krémet beletéve válik puhává? (Netán mézes krémes vagy eszti szelet, hasonlók...?)


Na mert akkor ne aggódj, nem fog megromlani egy-két hét alatt sem! Viszont ha hűtőbe teszed, átveszi a nedvességet és ott már könnyen romlik, továbbá a szagokat is beszívja ami érződne a sütin.

Most kisütöd, a krémet meg előtte annyi idővel,hogy megpuhuljanak a lapok...

2011. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Marlenkát akarok sütni. Máskor is csináltam már, csak akkor rögtön megtöltöttem és elég volt egy éjszaka, hogy megpuhuljon.
2011. jún. 17. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hagyd nyugodtan, krém nélkül 2 hétig is eláll
2011. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos még sose hallottam, hogy marlenka, de rákerestem a receptre. Gyakorlatilag az ecet kivételével ugyanaz, mint a mézes zserbó, és a többi lapos.


Ezt nyugodtam kisütheted hétvégén, és száraz helyen tárolva semmi baja nem lesz! Garantálom!

2011. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!