Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyorsan elkészíthető...

Milyen gyorsan elkészíthető tésztás ételt tudtok mondani, amibe nem kell hús?

Figyelt kérdés

Rég volt tészta, ezért vmilyen tésztás ételt szeretnék, amibe nem kell hús, de azért bacon és virsli van itthon. A szüleimet akarom meglepni, csak az a baj, h még sok dolgom van, így gyorsan szeretném elkészíteni :)


Előre is köszönöm a segítséget :)


2011. jún. 24. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bacont megpirítod kevéske olajon, fokhagymát nyomsz vagy apróra vágva raksz bele,majd vagy csak tejfölt,vagy tejfölös habarást(liszt és tejföl) raksz rá,kis só és bors,esetleg ételízesítő,forr egyet,és kész a mártás.Ha a virslit mindenáron bele akarod karikázni,akkor több tejföllel csináld. Én a kifőtt tésztát rakom bele a serpenyőbe,amibe ezt a szószt megcsinálom,és összekeverem,kicsit úgymond még sütöm a szósszal együtt.Lehet sajt nélkül is enni,de sajttal az igazi:)


Vagy,ugyanezt megcsinálod,de a szószos tésztát egy jénaiba vagy egy kiolajozott tepsibe rakod bele,tetejére felvert tojást és sajtot raksz,és berakod a sütőbe,addig sütöd amíg a sajt meg a tojás meg nem sül a tetején. Kis petruska díszítésnek jól jöhet.


Jó étvágyat:)

2011. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szalonnát összevágod, megpirítod, rá fokhagyma kerül, meg jó sok bazsalikom (lehetőleg friss), egy két keverés után tejszín. Felforralod. Sózni nem kell, a bacon elég sós. Összekeverd a tésztával, és minden adagra egy-egy tükörtojást sütsz. A virsli nem kell bele.

Ez egy Stahlos recept, csak ő angolszalonnával írja (de a bacon is tökéletes), nagyon fincsi, egyszerű és gyors.

10 dkg szalonnához 2 dl tejszín, 1-2 fokhagyma és 5-6 bazsalikomlevél kell (összevágva). Ez fél csomag tésztára elég, ez 2 nagy, vagy 3 kicsi adag lesz. Ha egész csomag tésztát főzöl, kétszeres mennyiség kell.

2011. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De jó receptek :) Mindegyiket ki fogom próbálni :) Anyu imádja a Stahl-os recepteket, szóval csak rajtam áll, h finom lesz-e :)

Elsőnek: Kb. mennyi tejföl kell bele?? Virsli nélkül csinálnám, (sztem nem nagyon illik bele a virsli) :)


Mindekettőtöknek ment a zöld kéz, hiszen tényleg gyors és biztos nagyon finom is :) És köszi a gyors választ :)

2011. jún. 24. 10:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok,köszi szépen.

:)


Háááát,nézd..attól is függ,hogy mennyire vagytok tejfölösek,mennyi tésztát főzöl ki,mennyi a bacon.

Szerintem amúgy ha egy nagyobb pohár tejfölt használsz,az bőségesen elég egy zacskó tésztához.Még lehet kicsit sok is lesz,attól függ,hogy milyen kiszerelésű a tejföl. 1 púpos evőkanál liszt is elég a habaráshoz.A foki mennyiség meg ízlés dolga:) Én sok fokit használok a főzésnél,mert fokis vagyok én is,a család is...:)

2011. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! Túrós laska pirított bacon szalonnával szerintem nagyon finom :)
2011. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 11:00, vagyis első


Köszönöm szépen a választ, kb énis ilyenre gondoltam, biztos, ami biztos megkérdeztem :) Egyébként mi is nagyon szeretjük a fokhagymát, úgyhogy nem fogom sajnálni :) Már feltettem a tésztának a vizet :)

2011. jún. 24. 12:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Olcsó, és nagyon gyors, ha már tényleg semmi nem jut az eszembe ezt készítem:

Hagymán virslit megpirítok, pici pirospaprika bele, só, bors( tehát pörköltalap), beleöntök tarhonyát, felöntöm vízzel, és magába megfő, kb 20 perc alatt.

A tarhonya felveszi az összes szaftot, kicsit olyan, mint a rizseshús:) Csak a rizst nálunk senki nem szereti...

2011. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
finomak! köszönöm én is
2011. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!