Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyű, nyári, gyümölcs...

Milyen könnyű, nyári, gyümölcsös torta receptet ajánlanátok, ami tejérzékenyeknek is kínálható és fogyasztható?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2011. júl. 3. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én gyakran készítek gyümölcstortát (puding nélkül).

Tészta:

4 tojás

15 dkg porcukor

1 citrom lereszelt héja és leve

4 evőkanál forró víz

20 dkg liszt

fél tasak sütőpor


A tojás sárgákat a porcukorral és a citrom héjával, levével habosra keverjük géppel. Utána hozzáadjuk a forró vizet, ezzel is pár percig keverjük, majd hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet.

A tojásfehérjéket kemény habbá verjük és óvatosan hozzáforgatjuk a masszához.

Egy 28 cm átmérőjű gyümölcstorta formát kivajazunk, kilisztezünk, és beleöntjük a tésztát.

Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 25 perc alatt megsütjük (tűpróba!). Kihűtjük.

Kiborítjuk egy kerek tálcára vagy tányérra. Vékonyan megkened a tésztát valamilyen lekvárral (attól függ, milyen gyümölcsöt használsz hozzá). Ezután mehet rá darabolt gyümi, bármi, amit szeretsz, akár vegyesen. Végül leöntöd tortazselével. A kedvenc verzióm: vékonyan megkenem a tortalapot narancslekvárral, és kirakom narancs, mandarin, ananász, kivi darabokkal, majd leöntöm citromos tortazselével. Igazán üdítő nyári édesség, de bármilyen gyümölccsel finom. Én egyébként nem tasakos tortazselét használok, hanem úgy készítem, hogy 1 csomag vaníliapudingot (főzőset) megfőzök 1-2 evőkanál cukorral és 3,5 dl szénsavas üdítővel (ez lehet citromízű, málna, szamóca, meggy, kivi, barack, narancs, attól függ, milyen gyümölcsöket teszek a tortára. Bármilyen olcsó száz forintos üdítő jó hozzá, de akár szénsavmentes üdítőkkel, dobozos gyümölcslével is készítheted, mindenhogy finom).

2011. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!