Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segitseeeeeeg! Kb.1-1,5 oraja...

Segitseeeeeeg! Kb.1-1,5 oraja kelesztem a pizzatesztat, de meg mindig nem jo?!

Figyelt kérdés

Mar nagyon ehes vagyok, ennyi ido alatt kb az egesz pizza keszen kene hogy legyen, mit rontottam el?

Egy picit sem kelt fel :S


2011. júl. 4. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz, vagy lejárt volt az élesztő, esetleg nem langyos vízbe/tejbe tetted, hanem hidegbe.
2011. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meleg helyen van? Ha futtattad az élesztőt, nem volt túl forró a tej? Elég cukor volt benne?

Ha nagyon nem akar kelni, akkor amúgy így is nyugodtan megsütheted, legfeljebb vékonytésztás lesz :)

2011. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Élesztőt tettél bele eleget?? Meleg helyen történik a kelesztés? FElfuttattad az éleszőt mire összegyúrtad a tésztába?
2011. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Vagy túl meleg volt, nem langyos és a baktériumok meghaltak, te eszednél vagy? Minek vársz ennyit? Első 20 perc után rájöhetnél... Használj langyos, cukros tejet vagy cukrosabb vizet, várd meg, hogy felfusson, szinte hab legyen. Gyúrd össze, konyharuhával takard le, és lőn csoda.
2011. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Langyos vizben futtattam, es volt benne eleg cukor is. Meleg helyen volt.

De most ugy, ahogy a 2. valaszolo mondta, ugy dontottem megsutom, lesz ami lesz :D

2011. júl. 4. 15:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet neked más a langyos fogalma :)
2011. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

remélem azóta már megsült, talán egy kicsit "kekszes" lett, de biztos nem ehetetlen.

nekem sem sikerül mindig egyformára, tényleg az élesztőn múlhat, mert mindig, mindent ugyanúgy csinálok.

üdv.

2011. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
jobban jártál volna ha rendelsz:D
2011. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Lehet, de finom lett! :D
2011. júl. 23. 21:11
 10/10 anonim válasza:

utolsó vagyok:D


akor jó :D

2011. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!