Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt készítsek anyukám...

Milyen ételt készítsek anyukámnak, aki kórházban van?

Figyelt kérdés

Csak szigorúan diétás ételt ehet. Gondoltam egy kis párolt zöldségre, kis nagyon sovány hússal.

Tudtok segíteni recept ügyben? Fontos lenne, mert holnap megyek látogatni.


Köszönöm!


2011. júl. 5. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Milyen diéta? Mert ha tényleg ilyen szigorú, akkor csak a kórházi kosztot eheti.
2011. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

csontos csirkemellet főzzél jó sok zöldséggel húslevesnek.

a csontosnak jobb íze lesz. kicsontozva, sárgarépával esetleg egy kevéske levestésztával vigyél egy finom levest anyukádnak.

és jobbulást neki.

üdv.

2011. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 napig nem ehetett semmit. Ma kapott kis háztartási kekszet. Holnap meg már lehet bevinni neki ételt.
2011. júl. 5. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is húsleves
2011. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Jah, így értem :) Akkor a húsleves jó ötlet :) Csak azért kérdeztem, mert ha diabetes diétán lenne, akkor kórházba szigorúan tilos ételt bevinni.
2011. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Köszönöm a jókívánságokat. Azt elfelejtettem írni, hogy egy gyenge húslevest főzök, de a másodikfélére nincs gondolatom. Úgy főznék, hogy csütörtökön is eszegethesse.
2011. júl. 5. 12:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Cukorbeteg édesanyád?Én igen,és csak ajánlani tudom a sütőzacskót,ebben zsiradék nélkül bármilyen húst el tudsz készíteni,és nagyon finom,ízletes lesz.Csirkecombot,csirkemellet,sovány sertés husit,befűszerezed,beteszed a sütőzacskóba,ízlés szerint sütöd,ahogy gondolod,pirosabbra,vagy inkább csak átpárolva.Hozzá készíthetsz párolt zöldség köretet,pici fűszeres vajon átforgatva,vagy csak simán párolva,finom így is úgy is.Még nagyon finom a husikhoz a sült alma,sütőben éppen hogy csak puhulásig sütöd.Sokféle diétás ételt vihetsz anyukádnak,nem tudom,bármit el tudsz készíteni?Főzelékek,gyümölcsszószok,kevés liszttel,habarással,mind-mind eheti,persze a gyümölcsszószt édesítőszerrel készítsd el.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.Jobbulást kívánok édesanyádnak!

2011. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
-krumplipüré sovány hússal.
2011. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

12:11-es

Köszi szépen a választ. Nem cukorbeteg anya, de sajnos ahhoz fiatal, hogy kórházban legyen. Mindent meg tudok főzni. Holnapra sütők csirkét sütőzacskóban, szerintem is nagyon jó (nem kell mosogatni sokat, és nagyon puha lesz a husi:)), de ezt az apukámnak készítem el, aki otthon van egyedül. Anyának nem vihetek ilyesmit, mert nem ehet fűszereset, a sütőzacsiban meg jó sültcsirkefűszersós ételeket érdemes sütni.

Kis párolt zö

2011. júl. 5. 12:17
 10/13 A kérdező kommentje:

Kis párolt zöldségre és valamilyen csirkemellre gondoltam, erre kellene valami jó elkészítés, amihez só és bors kell. Simán megsüssem a cs.mellet? Vagy pici panírt készítsek?

Gondoltam ehelyett a menü helyett kis rizsre rántott gombával is.

2011. júl. 5. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!