Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukámnak szülinapja lesz...

Anyukámnak szülinapja lesz jövő héten. Milyen menüt készítsek?

Figyelt kérdés
Jönnek át hozzánk hétvégén, öten leszünk. Valami különlegesre gondoltam, amit nem eszik az ember minden nap. Leves, második és valami finom tortát is szeretnék csinálni. Van vmi ötlet? Levesnek gondoltam a fr. hagymalevesre, de szívesen fogadok bármilyen tippet. Köszönöm:-)
2009. okt. 17. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát a leves adott. :) Másodiknak cigány pecsenyét készítenék, amit én sütök, az mindent visz. Egyszerű, és isteni finom. Annyi szelet sertéscombot ahányan lesznek besózol, és vagy 4-5 gerezd reszelt fokhagymával bekensz. Majd mindkét felét a húsnak mustárral, majd állni hagyod 1 órát ha van időd. Kiolajozol egy jénait vagy valami tűzálló edényt, és a pirospaprikás borsos lisztbe forgatott husikat egymás mellé helyezed. Alufóliával lefedve 1 órát sütöd, majd kiveszed, megforídtod és füstölt szalonnát tarajozol a tetejére és addig sütöd, már nem lefedve, ameddig meg nem pirul a teteje. Ehhez hasábburgonyát, mustárt és hagymakarikát szoktam tálalni. A hagymakarikát pedig úgy készítem, hogy felkarikázom, lisztbe mártom és olajban sárgára sütöm.

Desszertnek pedig ha vendégek jönnek ezt szoktam, rakott csokis piskóta, hasonlít a somlóihoz, de mégsem olyan.


Hozzávalók:

4 személyre:

piskóta 4 tojásból

1 csomag csokoládés pudingpor

5 dl tej

1 evőkanál kakaópor

fél dl rum (vagy rumaroma)

1 üveg magozott meggybefőtt

2,5-3 dl tejszín

2 evőkanál cukor

Elkészítés

Egy üvegtál aljára egy réteg kb. 3 cm-esre tépkedett piskótát teszünk, rummal meglocsoljuk. Egy réteg (kihűlt) csokipuding lesz a következő réteg, erre szórunk kb. 10 szem meggybefőttet, ezt egy réteg tejszínhabbal beterítjük. Így folytatjuk a rétegezést, az utolsó réteg tejszínhab legyen meggyszemekkel dekorálva. Kb. 6 órát (vagy 1 éjszakát) hűtőben pihentetjük.


Én ezt készíteném. Remélem adtam ötletet. Bár desszertnek egy jó kis madártej se lenne rossz. :)

2009. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!