Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan szoktátok leszervezni...

Hogyan szoktátok leszervezni a hétvégét, hogy legyen mindenre idő?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden, amiből profitálhatok. A bevásárlás időzítése, a hétvégi nagy sütés-főzés előkészítése, takarítás, van-e családtag, aki mindezekben a segítségetekre van?
2011. júl. 7. 04:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy az lehet a megoldás, ha nemcsak 1 ember oldja meg mindezt. Szüleim generációja mindent a család feneke alá tett, így rém nehéz lehetett. Nálunk teljes munkamegosztás van, hála anyósnak, aki nem "kímélte" a fiait. Mindkettő tud minden alapot: főzni, mosogatni, takarítani, mosni, vasalni stb. Párom inkább takarítani szeret, port törölni, a "száraz" takarítás az övé, én a pancsolósat, fürdő, wc takarítás, felmosás, kböző lemosások, mosás. Bevásárolni ő szokott, hűtőn van egy papír, amire írjuk a listát egész héten. Általában már hét közbe bevásárol, csütörtök-péntek, h hétvégén erre ne menjen idő. Hetente vásárlunk egy nagyot, vagy fagyasztó és spejz, ezzel is spórolunk. Hétvégenként amit lehet megfőzök előre, van, hogy a fagyasztóba is kerül belőle, sokszor jól jön. Pénteken délután amivel lehet előkészülök. Fontos egy logikus, pontosan megépített terv, mert még segítség mellett is elúszhat az ember.
2011. júl. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi úgy oldjuk meg, hogy csütörtök-péntek van a nagybevásárlás (pont az akciók kezdetei miatt, no meg, hogy hamarabb végezzünk, mert tömeg van péntek délutántól a boltokban), így erről le van a gond, ehhez csütörtökön megtervezem a menüt előre 1 hétre, így pontosan tudom mit kell venni, mi fogyott el(írom egy kis füzetbe itthon).


Takarítást hét közben oldom meg, mindig egy kicsit: egyik nap fürdő (kád, csapok, csempe-ha belefér), másik nap a konyhát kicsit alaposabban és így tovább.

Férjem a "nagymunkákban" segít: porszívóz, most ablakpucolásnak esünk neki, irtó magasak az ablakok, és 8 hónaposan nem szeretnék leborulni a székről :).


Egyelőre a gyermek(ek)et nem tudom munkára fogni, bár a teregetésnél adogat, leszedi a ruhát, de még csak 1 éves a drága, most éppen a fokhagymáimat tüntette el a konyhából, és átrendezte a krumplis polcomat, ma azt fogom rendbe tenni, ha nem veszi észre :)


Egyébként a munkamegosztásra voksolok én is: mi is arra tanítjuk a gyermek(eink)et, hogy segítsenek, játékot maguk után rakja el, a kertben (messze van a lakástól), szintén kint van, ő is "kapálni" próbál a kisgereblyével, nagyon édes. Jut eszembe, kertezni is inkább hét közben járunk, hogy a hétvége kicsit nyugiban teljen, 6 nap meló, 1 nap pihi muszáj.


Még annyit, mikor már kidőlt a család, akkor én még néha szombat este megpucolom a másnapra a zöldséget, felaprítom, így ha vasárnap főzök egy húslevest, nem állok a konyhában órákat.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. júl. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit lehet, hétköznapra teszek. Ez általában azt jelenti, hogy pörgök, mint egy pörgettyű, egyik este bevásárlok, másik este főzök, mosok, teregetek, vasalok, rendet rakok, megtervezem a következő heti menüt, a takarítás meg mindig péntek délután van... szóval hétközbap csak úgy belezuhanok az ágyba.

Na de ennek az az eredménye, hogy a hétvége gyakorlatilag szabad. Nem érzem, hogy kötelező lenne nagy hétvégi traktát tartani, mindig egyszerű, gyorsan elkészíthető ételeket csinálok, ami max. egy óra. Így legfeljebb azt az egy órát szánom rá a házimunkára, a többi meg pihi :)

2011. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő a heti beosztás (bár tudom csak a hétvégét kérdezted):

Hétfő: főzök keddre, szerdára

Kedd: pihinap esetleg kis bevásárlás vagy porszívózás

Szerda: főzés csütire, péntekre Konyha rendbe rakása, letörölgetése

Csüti: portörlés (én) porszívózás (párom) amíg port törlök a wct és kádat ledomestosozom így azt már csak át kell törölni

Péntek: felmosás és lazulás

Szombat: valami könnyű és gyors ebédet szoktam készíteni,de az sem ritka,hogy nem itthon eszünk hanem pl. kínaiban

Vasárnap: általában úgy főzök,hogy hétfőre is maradjon. Ekkor egy kicsit hosszabb időt töltök a konyhában


Nekem ez a rendszert teljesen jó, mert minden nap csak egy kicsi munka van és mindig tisztaság van.

2011. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem minden nap kell főznöm és húsosat, ami annyit tesz, hogy legalább 3 óra még munka után, ja és a többi házimunka, amit minden nap el kell végezni. Szinte minden hétvégére marad, no meg még el is várják, hogy akkor valami nem hétköznapi legyen az ebéd, pl. süssek (kelt) valamit, az pedig 2-3 óra minimum. Hát, nem jól van ez így:(
2011. júl. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!