Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék megtanulni sütni...

Szeretnék megtanulni sütni finom sütiket de még eléggé kezdő vagyok. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lehetőleg valami egyszerűt,könnyen elkészíthetőt:)Köszönöm.

14/L


2011. júl. 7. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Tejszínhab meggyel a tetején. xD
2011. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kezdésnek a bögréseket, muffinokat ajánlom. rengeteg van a neten.elrontani szinte lehetetlen, és adva van a sikerélmény, amitől további kedvet kapsz bonyolultabb sütikhez is.

ne a hidegen elkészíthető kekszesekkel kezdj, mert azokból nem lesz sütési tapasztalatod.

sok sikert.

2011. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a bögrés, poharas sütiket ajánlanám. Leírom, hogy én hogy szoktam készíteni.


Pohár = 2 dl


1 pohár kristálycukor

1 pohár tej

1 egész tojás

fél pohár olaj

2 pohár liszt

1 csomag vaníliás cukor

1 teáskanál sütőpor


Mindent összekeversz egy tálban, egy kisebb / közepes méretű tepsit vagy tortaformát kivajazol, kilisztezel vagy sütőpapírral kibéleled, beleöntöd a tésztát és előmelegített sütőben 180 fokon megsütöd (kb. 30-35 perc, de ellenőrizd egy fogpiszkálóval, ha nem ragad, akkor jó).

A tésztába sütés előtt keverhetsz kakaóport, csokidarabokat, fél pohár liszt helyett kókuszreszeléket, fahéjat, ha beleöntötted a tepsibe, dobálhatsz rá bármilyen gyümölcsöt.


Tej helyett natúr vagy gyümölcsös joghurttal, kefirrel is készítheted, akkor mindent a joghurtos / kefires pohárral mérj ki!


Ugyanezt a receptet használom muffinhoz is. A muffin hamarabb megsül, kb. 25 perc alatt.

2011. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a muffinokat vagy az egyszerűen elkészíthető kekszeket ajánlanám.

www.nosalty.hu - Én innen szoktam szedni a recepteket. Vannak bonyolultak is, de vannak egész egyszerűek is.

2011. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen a kelt és gyúrt tésztákat valamint a piskóta készítésének fortélyait kell megtanulnod szerintem legelőször.Egy jó süteményes könyv beszerzése fontos!

Írok egy nagyon egyszerű,és finom receptet,gyorsan el is készíthető:-2 tojást,20 dkg cukrot,5 dkg zsírt vagy margarint,10-15 dkg bármilyen lekvárt,1 kis csomag vaníliás cukrot jól elkeversz.Ehhez kimérsz 30 dkg finomlisztet,és 1 kiskanál szódabikarónát(sütőpor is jó ,csak abból egy kicsit kevesebbet).Ezt belekevered

a masszádba,és hogy végképp összekeveredjünk(:D),öntesz bele 2 dl szódát vagy buborékos vizet és szépen simára kevered a tésztádat!

A sütésre kivajazott, vékonyan belisztezett tortaforma vagy magasított peremű kis tepsi,ill. ha van szilikon tortaforma a legalkalmasabb.

A sütőt kb. 170-180 fokra(Erős közepes) melegítsd elő! 20 perc alatt már készen lehet,de jobb ha beleszúrsz egy fogvájót ,és ha nem ragad rá semmi akkor tuti kész!

Vágd kockákra ,és porcukrozd meg ,illetve ha maradt lekvár azt is tálalhatod mellé!

Egyszerű,és nem fogsz benne csalódni!Kezdésnek szerintem éppen megfelelő!:)

Minden jót!

2011. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Állj oda anyukád vagy nagyid vagy nagynénéd mellé, és kérd meg, hogy te legyél a szakács, ő(k) meg a kukta. Mondjon el mindent, mit hogyan, legyen melletted, de te csináld, ő csak irányítson. És jegyzetelj ha kell!


Üdv!

2011. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mindmegettén van egy croissant recept elronthatatlan, fagyasztható variálható. Oké elég időigényes a kelés de nagyon megéri. Amúgy igen a bögrések jók kezdésnek, de ott nagyon figyelni kell a sütésre mert ott könnyű elrontani, legalábbis nekem :) De a kelt sütik is nagyon jók mert csak egy titka van, a türelem, hogy kivárd a kelési időt. :)
2011. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm a sok ötletet azt hiszem a napokba neki is állok valamelyiknek..Egyébként anyukám már évek óra vesződik velem:$:D
2011. júl. 10. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!