Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a egyszerű főtt étel,...

Mi az a egyszerű főtt étel, amit egy amatőr is meg tud csinálni, ha kórházba került az anyukája?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy mivel próbálkozzak. Mert nem tudok főzni. Még..... Vmi egyszerű dolgot ajánlanátok? BOcsi ha nem idevaló a kérdésem.
2011. júl. 15. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Lecsó, paprikás krumpli, tejberizs, milyet szeretnél, nem nehéz mondjuk sült krumpli fasírttal.

Húsosabbat, vagy ebben a melegben valami könnyebbet szeretnél főzni?

2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Tea
2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Apukámnak meg a 2 bátyámank, inkább vmi laktatót. Meg amúgy is nagy mennyiségre gondoltamhogy holnap be tudjak menni anyuhoz, s ne kelljen holnap is főznöm. :S
2011. júl. 15. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó.

Régebben max. tészta főzésre vállalkoztam volna, de múltkor lesz ami lesz alapon kipróbáltam, hogy tudok-e lecsót készíteni. és nagyon finom lett, azóta többször is csináltam. Tényleg nem nagy cucc.

Ezen kívül sajtos tészta, mákos tészta, túrós tészta,... ami egyszerűbb szerintem.


36F

2011. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tésztaételt főzz, a szószok könnyűek, mellé tésztát főzni megint csak nem nagy kunszt.


És egy bolognai, milánói vagy lasagne még laktató is.

2011. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi h gyorsan irtatok. Végülis a lecsó nem rossz, meg a paprikás krumpli se.
2011. júl. 15. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Főzelék, esetleg. De a pörkölt sem nehéz.

A főzeléknek való zöldséget felteszed főni, ízesíted só, bors, és ha megfőtt, berántod. Ha túl sűrű, akkor higítod, ha túl híg, akor még készítesz rántást hozzá.


Pörkölthöz meg tegyél fel vékonyra vágott hagymát olajra, és dinszteld addig,míg üveges nem lesz. Vedd le a gázról és szórj bele pirospaprikát. Keverd el, majd tedd bele a húst. (Legegyszerűbb, ha veszel pulyka vagy csirkemellet, felkockázod és beleteszed.) Tedd vissza, fedő alatt párold, kevergesd. Levet fog ereszteni. Aztán mehet bele só, bors, vegeta, karikára vágott paprika, paradicsom. Ha elfőné a levét, akkor adj hozzá vizet, hogy ellepje a húst. És tartalék lángon rotyogtasd. Ha kiveszel egy kocka húst, és könnyen el tudod vágni késsel, és belül nem rózsaszín (vagy véres), akkor megfőtt. Ennyi.

2011. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről szemlélőként is meghajlok az eddig itt válaszolók embersége előtt, - a második (idiótán viccelődő) én voltam.

Ment a zöld Mindenkinek!

2011. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
paprikáskrumpli a legegyszerűbb és sokáig laktat. hagymát olajon megpárolsz kicsit,utána cikkezett paradicsom só kolbász,pirispaprika(ha a paprikát teszed bele vedd lejjebb a lángot vagy húzd félre)öntsd bele a krumplit + vizet.lassú lángon főzd :)
2011. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tésztát kifőzöl sós vízben ízesítgeted:

tejszínnel+sajttal

simán csak sajttal

tejszín+párolt gomba+sajt

paradicsompüré+sajt

paradicsom, gomba, kukorica párolva majd összekevered vele

tejföl+sajt

bolognai ragu(darálthús, fűszerek, paradicsom, hagyma de üveges mártásokat is vehetsz)

lekvár, túró-szalonnával vagy cukorral kikeverve)

dió. darált cukros mák, káposztás tészta cukorral vagy borssal

főtt krumpli-vajjal összekevered, hagymával összekevered vagy főtt krumpli gyümölcsmártással, főtt hússal

rántott hús, máj, sajt, patiszon-cukkini-padlizsán, párizsi, sült husok, sült/főtt virsli, sült szalonna, kolbász hozzá rizs (tasakra rávan írva mennyi vizzel de 2szeres mennyiségű víz legyen alá kis olaj kell)

paprikáskrumpli, lecsó, főzelékek, zöldséglevesek, fasírt, tarhonyáshús, lecsósszelet tarhonyával, pörköltek, rizseshús, csontleves-tésztalevesek, kenyérleves, tojásleves, rakott krumpli, paprikáskrumpli, tócsni, rizskoch, palacsinta, gofri, piskóták, puding, gyümölcsleves, tejberizs, melegszendvics, töltött paprika, húsgombócok, rakott zöldségek, túrógombóc, mákodguba

2011. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!