Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » MENTOLOS tortakrémet hogyan?

MENTOLOS tortakrémet hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan csináljam? A google csak olyanokat adott ki amik valamivel vannak már ízesítve (csokis, epres, citromos stb.), de én csak "simát" szeretnék, világoszöld színűt. Arra gondoltam megveszem ezt az édes tejszínhabot amit csak fel kell verni és hozzákeverem az apró mentaleveleket. De olyan nagyon apróra nem tudom összevágni, hogy ne legyen darabos, hogy csináljam?? És tennem kell még hozzá valamit az íz érdekében vagy elég a mentalevél?

Köszi


2011. júl. 19. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Öööö, megmondom őszintén, hogy én nem igazán rajonganék a "fogkrém-tortáért", de izlések és pofozók...:)
2011. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Juj én nagyon :) Az after-eight csokit is imádom:))
2011. júl. 19. 20:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azért nem szeretnék ízesítettet, mondjuk csokisat, mert alapból egy kakaós piskótára szeretném tenni a krémet, nem szeretném ha a tészta is meg a krém is barna lenne, az egész koncepció barna-zöld lesz, szóval jah:) De a krém is azért édes lesz, mert a tejszín is az.
2011. júl. 19. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Ha már mindenképpen zöld szinűt szeretnék és különleges ízűt, én rebarbarával csinálnám:) De hát könnyű nekem, mert csak kimegyek a kertbe és nyisszantok egyet.
2011. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Főzzél egy nem túl sűrű tejbegrízt, és lazítsd fel tejszínhabbal (1-1 arányban). keverj bele menta szörpöt és (ízlés szerinti formára vágott) menta levelet. Ha nem elég sűrű a krém állaga akkor habfixálóval vagy lékötővel tudsz még rajta sűríteni, de arra is gondolj, hogy a hűtőben még szilárdulni fog. Ha gondolod csokipasztillával vagy csoki lapkákkal nagyot tusz dobni rajta:-) jó étvágyat!
2011. júl. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én simán hulalával csinálnám, vagy mascarponés hulalával, plusz mondjuk összemixelt mentával (botmixer)
2011. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:))
2011. júl. 20. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:
A tetejére rakhatnál tortazselét, amibe mentaszörpöt raksz :)
2011. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!