Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A legtutibb palacsinta recept?

A legtutibb palacsinta recept?

Figyelt kérdés

Rengeteg receptet találtam ezzel nincs is gondom.Kiválasztottam egyet a sokból,megsütöttem a palacsintát.Én olyat szerettem volna,ami nagyon laza,hártyavékony,mint a strandon,meg a piacon árulnak .Az enyém nem ilyen lett,akárhogy is próbáltam sütni.A következő volt a receptem:

-25 dkg liszt

-3 tojás

-3dl tej

-szóda

-olaj

Van valami tuti receptetek,hártyavékony,laza palacsintára?

Köszönöm!


2011. júl. 27. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

legjobb palacsinta recept:

-50 dkg liszt

-1 tojás

-szóda vagy ásványvíz (buborékos)

-kb. 2, 2,5 dl tej

Ezt gépihabverővel turmixold össze, amíg nem marad benne csomó. Amikor már csomómentes, és elég jó az állaga, ízesítsd egy kis friss- még nedves takonnyal. (én néha a tejet pisivel helyettesítem, mert így kevésbé hízlal) szerintem zamatos, ráadásul sütésnél sem ragad le annyira! Ha kisütötted a palacsintákat, és megvártad. hogy kihűljön, akkor végy egy kis kakit, ha túl kemény, akkor adj hozzá tejszínt, ha pedig túl lágy, akkor meg kukoricakeményítőt. Ezzel tölts meg! Ha édesszájú vagy, és nem fogyózol, akkor rakhatsz bele egy kis kristály, vagy porcukrot!

Jó étvágyat!

2011. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóda helyett használj sima csapvizet!
2011. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sosem mérem ki a mennyiségeket, így azt nem tudok mondani. Én csak 1 tojást teszek bele, az is elég. Ha sűrű, akkor vízzel hígítom mindaddig, amíg szépen szét nem terül a serpenyőben.
2011. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első:ezt így lenyomnám a torkodon!

Többi választ köszönöm!

2011. júl. 27. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
te egy kis söpredék retek vagy! a főzéshez egyáltalán nem értesz, te genetikaihulladék!! legszívesebben téged darálnálak a lecsómba!
2011. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!