Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a barátomnak?

Mit főzzek a barátomnak?

Figyelt kérdés
holnapután jön hozzám,és megszeretném lepni őt ebéddel,de nem nagyon tudok főzni :/ írnátok vlmi egyszerű de finom receptet ? köszi :)
2011. aug. 1. 19:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

akkor dobd a spagetti tésztát vízbe, ha már forr a víz (tudod bugyog mint állat :D) így percre pontosan meg nem mondom meddig kell, és hány fokon :S én mindig ott állok a tűzhely mellett, és látom, h mikor jó.. kevergetem néha, h ne tapadjon le a tészta.. néha kóstolgasd, h elég puha-e, vagy rágós még, kemény még..

am ilyen alap dolgokat Anyuddal nem csináltál együtt sose? bocsi, ha indiszkrét vagyok.. csak ez, h tészta.. ezt mindenki csinál :) én 20 éves vagyok, és mai napig kell, h Anyával együtt főzzek, de ez nem ciki, hiszen így tanulom meg, h mikor mi a jó, mikor mibe mit, mennyit

2011. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
huu,ezt is biztos nem enné meg,bocsi :D
2011. aug. 1. 20:04
 13/34 anonim ***** válasza:
fogsz egy lábost, egy nagyot. teleengeded vízzel. felforralod, nemtom hány fokon, a legnagyobb lángon. A vízbe teszel mondjuk két evőkanál olajat, meg két teáskanál sót. mikor felforrt a víz beleteszed a tésztát, mondjuk úgy 10 perc múlva nézd meg, kiveszel belőle, megkóstolod és ha ehető állagú akkor lekapcsolod, leszűröd, majd leöblíted hideg vízzel!! ez fontos, mert így később sem ragad össze. A barátom szakács tőle tanultam:D aztán még öntesz rá egy picit olajat, hogy biztosan ne ragadjon. kész is.
2011. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Most mire írtad, hogy biztosan nem enné meg?
2011. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek,majd leírom milyen lett a spagetti :)

amugy nem szoktam anyukámmal főzni,mivel csak havonta látom,ezért is akarok megtanulni már főzni,mivel egyedül lakom,és eddig lusta voltam elkezdeni,inkább gyors kaján éltem :/

2011. aug. 1. 20:07
 16/34 A kérdező kommentje:
a kelkáposztára írtam,hogy nem enné meg
2011. aug. 1. 20:07
 17/34 A kérdező kommentje:
és a spagetti-szószt csak meg kell melegíteni? :)
2011. aug. 1. 20:12
 18/34 tetro ***** válasza:
27%
spagetti vízéhez nem teszünk olajat, és nem öblítjük le a tésztát se. soha. a szósz részét képezi a tésztán maradó keményítő.
2011. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
27%

Írok neked spagi szószt. Rém egyszerű, és incsifincsi.


Hozzávalók:

1 fej vröshagyma

2 kis sűrített paradicsomkonzerv

1 üveg bolognai szósz

2 löncshús

fűszerek: oregánó, bazsalikom, kakukkfű, só, bors


Elkészítés:


1. vöröshagymát apró kockákra vágod, löncshúst tálkába teszed, és villával összenyomkodod

3. eg edényben kis olajon (kb. 3-4 evőkanál) megdinszteled a hagymát (kb 3-4 percig kevergeted).

4. hozzáadod a löncshúst, 2-3 percig kevergeted

5. ráteszed a két kis paradicsomkonzervet, és az üveg szószt

6. bors, só, és rengeteg oregánó, bazsalikom

7. még úgy 4-5 percig összeforralod, és kész


Isteni, mi imádjuk. De ha löncsöt kihagyod, úgy is jó, de hagymával kevergesd át a bolognai szószt, és az oregánót, bazsalikomot add hozzá. Sokkal finomabb lesz, mintha csak a sima, ízetlen üvegeset adnád. :)

2011. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
hát maradok az üvegesnél,mert én itthon nem találok ilyen hozzávalókat,pénzem meg nincs :S
2011. aug. 1. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!