Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek fasírtot...

Hogyan készítsek fasírtot egyszerűen?

Figyelt kérdés
Főzelékhez szeretném tálalni, szóval nem akarom nagyon túlkomplikálni. Még sosem készítettem, csak sejtem, hogy mi kell bele. Darálthusi, só, bors, pirospaprika, fokhagyma... eddig tudom. Mit szoktak még bele tenni? Egyszerű recepteket tudnátok írni? És ha lehet mennyiségekkel együtt. Nagyon megköszönném! :)
2011. aug. 2. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

fék kiló húshoz, ahogy én szoktam. két zsömle felkockázva, egy kis tejjel elmorzsolva. a húsba 2-3 gerezd fokhagyma, reszelve, utána egy közepes fej hagyma szintén reszelve. só, bors, egy kis pirospaprika, egy csipet őrölt kömény , esteleg pici majoranna. 2 egész tojás.

a kinyomkodott zsömlét is hozzákeverni és kézzel alaposan összegyúrni.

kis gombócokat formálni és prézlibe forgatva bő zsiradékban pirosra sütni.

2011. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
ha lágyra sikerülne valami miatt, akkor egy kis prézlivel korrigálhatod az állagát. a gombócokat sütés előtt kissé lapítsd el. egyszer legalább meg kell fordítani.
2011. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nagyon jól hangzik. Biztos finom is lesz! :)
2011. aug. 2. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:

én itt tanultam meg :


[link]

2011. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit: alaposan gyúrd át, mert ha ezt elnagyolod, akkor megeshet hogy sütés közben szétesik. Másrészt forró zsírba, olajba rakd, de vedd vissza közepesre, hogy alaposan átsüljön a belseje is.
2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! :) És a mexikóit is. :)
2011. aug. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!