Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egezseges a lekvar? Ugye nem...

Egezseges a lekvar? Ugye nem baj ha minden nap eszek?

Figyelt kérdés
Olyan finom:X :D
2011. aug. 3. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem az, és nem is ajánlott minden nap enni. Rengeteg cukor van benne, ha nem házi lekvár, akkor még egy halom adalék is. A cukor hízlal, valamint ha sok cukrot eszel, növeli a később kialakuló cukorbetegség esélyét.

A lekvárt nyilván kenyérrel eszed, ami szénhidrát. Ha fehér kenyér/zsemle/kifli, akkor ugyanaz vonatkozik rá, mint a lekvárra. Ha teljes kiörléső, akkor nem egészségtelen, de hízlal.

2011. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kiörléső = kiörlésű
2011. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 indi18 válasza:

ja de ha meg nem eszel eleget akkor meg az a baj.

ha nem fulladsz bele csak mondjuk eszel reggelihez vagy napközben az nem baj, mert az kis mennyiség

persze hogy finom én egyszer megettem egy kiesebb befőttesüveggel egy nap alatt kb :D

2011. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mogyorókrém meg a szalámi pl sokkal hizlalóbb. Amúgy az igaz, hogy legjobban a házival jársz.

Amúgy szerintem reggelire egy-egy szelet lekváros kenyér vagy kalács vajmi keveset árt :)

2011. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak hazit eszek :D
2011. aug. 4. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

*A mogyorókrém meg a szalámi pl sokkal hizlalóbb.


A mogyorókrém a lekvárral egy kategória, ugyanolyan egészségtelen.

A szalámiban elvileg vannak hasznos dolgok (ha jó minőségű), a lekvárban nincsenek.

Ha a sonkával, tojással, sajttal hasonlítod össze - ezek hasznosak, a lekvár nem.

2011. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!