Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket lehet kukorica...

Milyen ételeket lehet kukoricadarából készíteni? Hol találok recepteket?

Figyelt kérdés
2008. márc. 6. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 1 szakacskonyvem...es en ezt talaltam benne(nem lehet rossz mert jol nez ki es viszonylag 1szeru is)Szoval:


KUKORICAFANK


-Egy edenyben elkeverunk 50 dkg joghurtot,1 tojassal,majd beleteszunk 2 dkg elesztot,1 dkg sot,2.5 kanal cukrot,1/2 koreg aprora vagott zoldkaprot,majd a 30 dkg kukoricalisztet.

-amikor a keverek suru tejfolhoz hasonlo masszava valt,felorat pihentetjuk.

-1 serpenyoben olajat forrositunk,1 nagyobb kanallal galuska formaju darabokat szaggatunk ki a tesztabol,es kisutjuk.

-2.5kanal cukrot elkeverunk 5 dkg tejfollel,hozza adunk 1 tasak vanilias cukrot,majd talalaskor megkenjuk vele a ropogos fankokates hinthetunk meg 1 kis kaprot a tetejere.


Van meg 1 pecept,az 1 "al" pizza:

_megfozod a kukoricalisztet fel iter vizbe es 1-2 gerezd foghagymat torsz bele

-mikor megfott meg melegen 1 tepsibe egyenletesen el kell simitani

-a tetejere reszelt sajtot szorhatsz,zoldhagymat,foghagymat,zold petrezselymet

-bacont olajbogyot es paradicsomot rakunk meg ra

-par percre sutobe rakjuk es kesz is



Remelem tudtam segiteni.

Jo etvagyat

2008. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos finomak a fenti ételek, ki is próbálom őket, de ezek kukoricaLISZTből készülnek, nem darából!


Darából "tejbegrízt" szoktam csinálni, vagy puliszkát. A tejbegrízt ugyanúgy kell mint búzadarából (arányokat nem tudok mondani, én csak úgy találomra szórom a tejbe), csak kicsit tovább kell főzni. Gyönyörű sárga színe lesz, lekvárral szeretjük.

Puliszkáról itt lehet olvasni, sok ötlet is van (köret, főétel):

[link]

Jó étvágyat!

2008. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanatot kerek a masodik valaszadodol.....igazad van.....csak az a bibi hogy en elirtam(en vagyok az elso valaszado),tenyleg dara kell hozza
2008. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
gombapörkölthöz(bár akkor szerintem iylen alapon marha, és disznópörkölthöz is) étterembe is adják köretként. vagy erdélyben pl simán megfőik keményre,és juhtúrót tesznek rá,és ennyi. ezek sósak,de nekünk gyerekeknek sokat csinált a dédim cukrosan.tejjel főzve. a sósokhoz szerintem vízzel van csinálva,vagy fele fele,de az tuti hogy az édes legalább kétzser oylan híg
2008. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ezt itt mindenképp nézzétek meg, van itt minden, ami kukorica, és a frissebbeknél bőven akad kukoricadarás is.


[link]

2008. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!