Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fondant túró tortára?! Segítsé...

Fondant túró tortára?! Segítség. Hosszú nagyon a kérdésem.

Figyelt kérdés
Édesanyámnak vasárnap lesz a születésnapja, szeretnék neki saját készítésű tortát. Nézegetem ezeket a fondant tortákat és ilyet szeretnék. Nagyon szereti a túrós sütiket ezért a választásom egy régebbi receptemre eset. Alapanyagok: 0.5kg túró, 500ml hulala, 7 evőkanál cukor, citromhéj, vaniliás cukor, habfixáló. A kérdésem az lenne, hogy úgy olvastam nem minden kémre lehet rátenni a fondant erre rá lehet? Na meg olyanokat is olvastam, hogy nem előnyös a fondant be az ételfesték ( csak a természetes). Ebben mi az igazság? Sosem készítettem még fondant tisztában szeretnék lenni a dolgokkal nem szeretném elrontani. Várom a válaszokat! Köszönöm :-)
2011. aug. 30. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem a piskótát kívülről kend be vékonyan lekvárral, arra rá fog ragadni szépen a fondant. Én is próbáltam már túrós krémre fektetni, de nekem nem jött be, lehet hogy csak én vagyok béna, de azóta inkább lekvárt teszek alá és úgy jó.

Főleg, ha a túrós tölteléket megbolondítod valami gyümölccsel és akkor az ahhoz passzoló lekvárt használod, pl meggyet teszel bele (jól is mutatna a fehérben nagyon!) és meggylekvárral kensz, vagy a baracknak szezonja van stb. De pl a citromhéjas túróhoz apukámnak a narancslekvár a kedvence :-)

Én sima kis műanyag flakonos ételaromával is színeztem már (mandulással zöldre és rummal narancsos rózsaszínre), mert nem volt itthon ételfestékem. Mivel ez ugye folyadék, és a már elkészült fehér fondantot színeztem vele, ezért utólag még bele kellett dolgoznom kevés porcukrot, de szép sima-fényes lett így is. Úgyhogy ilyen fapados megoldással is működik :-)


ilyen halványzöld lett az aromával színezve legutóbb (nem nagy szám ez a tortám, de alig volt rá 2 órám hogy összedobjam - mert a megrendelt tortát a párom ügyesen leejtette a kocsiból felfelé menet - és a kétévesem meg a fél évesem is ott viháncolt körülöttem, szóval volt hová kapnom közben is... mindegy, az akkori kedvenc mesefigura nagy sikert aratott, meg most úgyis a szín a lényeg:

[link]

2011. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia ,én minden hónapban sütök túrótortát ,van amikor 2-szer is süttetnek velem.Én személy szerint túrósra még sosem tettem fondantot.Nekem valahogy az nem passzol.Úgy szoktam a túrótortát ,hogy a túrókrémre rakom a tetején szépen a gyümölcsöket pl.szélére szőlőszemek,aztán őszibarack gerezdek,banánkarikák,vagy kiwi karikák. És erre színtelen tortazselét szoktam csinálni.Nagyon szépen mutat.Nekem tetszik a túrókrémes torta úgy is,h tálas tortának megcsinálva,és először vékony narancsszeletekkel kibélelve a tál,egyszóval ha kiborítod gyönyörűen fedik a vékony narancsszeletek.
2011. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :-) Első kommentelőm nagyon klassz a tortád. :-) Második válaszadó: az lenne a kérdésem, hogy akkor mit ajánlotok mit tegyek a fondant alá mivel legyen megtöltve a torta? Mivel mindenképpen azzal szeretném be borítani. Ma este megpróbálkozom rózsát készíteni majd kiderül milyen lesz :-)
2011. aug. 31. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok,én dobosat szoktam fondanttal beborítani,esetleg csokis -banánosat még.A dobosat készítheted egyszerűbben is ,nem kell 6 lapot sütni,hanem lehet úgy is ,h csinálsz piskótatésztát 3lapot és megtöltöd dobostortakrémmel,kívülről is lekened és jöhet rá a fondant.Én a fondantot pillecukorból szoktam csinálni,por ételfestékkel színezem.A rózsa meg nem nehéz,kisodrod a fondantot porcukros deszkán,kis pogácsaszaggatóval szaggatsz köröket.Az elsőt így összepödröd,jöhet rá hajtani vele szemben a második,és így tovább -Rita konyháján találsz rá vidit is-aztán végén az alját lecsíped.
2011. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
[link] nekem ilyen lett az első fondant tortám,nem egy remekmű de azért elsőnek nem rossz :D
2011. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!