Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet készíteni 6 fő...

Mit lehet készíteni 6 fő részére krumpliból, tojásból és kolbászból, ami nem rakott krumpli?

Figyelt kérdés
Lehet benne más is, de ezek vannak itthon, és ezen kívül a lehető legkevesebbet szeretném rákölteni a dologra. Olyat szeretnék, ami olcsó, gyors és finom! (Ja és egyszerű, mert kezdő pasi vagyok.) Köszi előre is!
2011. szept. 3. 15:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

:)) Ez jo, most latom, hogy kiemelt kerdes! Vagyis ismet ugyanezekböl az alapanyagokbol tervezed a vendeglatast.:)

"Variaciok egy temara: krumpliból, tojásból és kolbászból" :)

Na, hogy valami hasznosat is irjak, szerintem is a rakott krumpli a leglaktatobb, legfinomabb. Ha meg nem probaltad, retegezhetsz bele zöldsegeket is, legjobb a brokkoli- es, karfiolfelek, de barmilyen zöldsegkeverekkel is Isteni!

Egy masik, szinten "parasztos" jellegü: a pesti paprikas.

Keves olajra felkarikazott krumpli es kolbasz (debreceni vagy lecsokolbasz), kis kömeny, pirosparika, ezt kicsit a tüzön összeforgatjuk, es azonnal felengedjük annyi vizzel, ami ellepi. Ezutan csak egyszerüen összefözzük az egeszet, közben sozzuk. A krumpli kicsit szet fog föni, pepes lesz, akkor lesz jo. Olyan allagura csinaljuk, hogy pepes legyen, tehat ha szükseges, a vizet akar potolni is lehet, vagy fedövel fözni, hogy ne illanjon el gyorsan.

Nagyon finom, friss kenyerrel vagy zsemlevel talaljuk. (Meg az osztrak ferjem is szereti!)


Masik kedvencem: kb azonos nagysagu, jol megmosott, kefevel tisztara dörzsölt krumplika felezünk. Kis olajjal bekenjük, sozzuk es a sütöben kb fel orat also-felsö langon sütjük, 180 fokon. (Kest beleszurva ellenörizhetö, hogy puha-e.) Ugyanez kicsit mashogy: csak olajjal megkenve sütjük majdnem keszre, es a vege elött kb 10 perccel kis olajjal kevert Kotanyi viragszirmos füszerkevereket szorunk ra, vagy Kotanyi csipös füszert, rasütjük. Errefele sült kolbaszt szoktak ezekhez kinalni, mivel ennek itt nagy tradicioja van. En ettem mar sült halfilevel is, vagy panirozott halrudakkal kinaltam. A ferjem szerint önmagaban keves, de en szeretem egy nagy tal zöldsalataval, vagy görög salataval is, vagy van, hogy csak siman vajjal eszem, mint a fött krumplit.

2012. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

tegnap 23.09nek:


nem, nem feltétlenül ugyanezekből, írtam ki új kérdést, csak azért emeltem ki ezt a kérdést is, hogy hátha jönnek be jó ötletek. Úgyhogy ha van bármi más ötleted(tek), bombázzatok vele nyugodtan :) Az paraméterek nem változtak: olcsó, gyors, és finom + egyszerű kaják receptjét szeretném 6 főre. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

2012. nov. 5. 00:49
 13/14 anonim ***** válasza:
Következőt készíteném el. Sós krumplit mellé vízben megfőzőt kolbászt. Lekváros piskótával.
2012. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2012. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!