Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyros!? Itthon szeretnék...

Gyros!? Itthon szeretnék csinálni gyrost.

Figyelt kérdés

Pitát tudok venni, azon kívül menne bele biztosan saláta, hagyma, uborka, hús. Tudok csinálni tzatzikit is, az erőset nem szeretem.

A húst kint parázson sütném meg. Azon gondolkodtam, hogy esetleg rakhatnék a hús mellé egy kis szalonnát is.

Mit rakjak még bele? Szeretném, ha nagyon jó lenne. Fűszerezés? Azzal igencsak bajban vagyok! Eddig arra jutottam, hogy veszek hozzá Gyros fűszerkeveréket, vagy inkább ne? Nem tudom mennyire jó az. Segítsetek! thx


2011. szept. 6. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én szoktam használni fűszerkeveréket, én szeretem...én mondjuk simán gázon szoktam csinálni, leginkább csirkecomb filéből, de ha csirkemell van itthon akkor abból, csak az szárazabb :)
2011. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi szinte minden második héten csinálunk, mert annyira szeretjük. Tehát megveszed ugye a húst, felvágod pici darabokra. Ezután 1-1,5 kg húshoz szoktunk használni egy egész csomag gyros fűszerkeveréket. Ezt a husit egy kicsit állni hagyjuk, hogy magába szívja az ízeket, ja és egy kis olajat is tehetsz bele. miután megvan egy nagyobb serpenyőbe raksz úgy 3-4 dl vizet és mellé 1-2 dl olajat, mikor már forró, akkor mehet bele a hús. Addig sütöd, amíg el nem párolog a víz, majd még ezután hagyod, hogy egy kicsit az olajon megsüljön. Én sült krumplival szoktam csinálni, nem pitában, mert nekem mindig szétesik. Szóval a saláta meg annyiból áll, hogy veszek egy nagy tejfölt, rakok bele ízlés szerint majonéz, só, bors, kaporlevél stb. majd hozzáteszem a kapros-joghurtos salátaöntet port. Ezt jól elkeverem. majd én ebbe teszem a zöldségeket, nem pedig külön szolgálom fel. Zöldségek paradicsom, uborka, lilahagyma. És akkor tálalásnál krumpli rá a husi, rá a zöldséges öntet és sajt. AHH nagyon finom.:):)

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

utolsó: milyen sajt?


4 főnek mennyi hús/zöldség/pita kell? (Mindenki szereti a hasát)

2011. szept. 6. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Helló !!! A gyros füszerkeverék jó. De csak a knorr: azért irom ,mert már több félét kiprobáltunk. Én úgy szoktam,hogy a húst bepácolom vele előtte való nap. Beleszorom 1 zacskóba a húst erre a füsszer keveréket és elrázogatom,majd 3-4 evökanál olajat teszek rá. evvel megint jól összerázom. Aztán be hütöbe : Szerintem ha parázson sütöd a húst száraz lesz : Én nem tennék bele szalonnát : Inkább sok öntetet a pitába. Amit még ajálani tudok az édes chilli öntet . nem nagyon csipös : vagy a fiuknak extra csipős chilli szósz:sokat dob rajta:

Ezeket füszeresnél betudod szerezni: Pl fehérvári úti,csarnok, Ázsia Bt , vagy a Móriczon a szír füszeresnél:

2011. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. rendes trapista sajt, de jó füstölt sajttal is.

hát mi 5-en vagyunk, itt is mindenki szereti a hasát. így kb másfél-2 kg húst szoktunk csinálni (ja és mi sertéshúsból csináljuk), meg úgy kb 2-3 nagy kígyóuborka, 7-8 paradicsom, meg 1 nagy fej lilahagyma. De általában ebből másnapra marad 2-3 tányérral ebédre. Pita ha négyen vagytok és mondjuk megeszik mindenki kettő ugye akkor az 8, de jobb ha több van otthon. szerintem 10 pitát vegyél.

2011. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A másik válaszolóhoz hozzászólva, én is többféle gyros fűszerkeveréket kipróbáltam már, de mindegyik ízlett, szerintem nem volt más íze.
2011. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt is körülnézhetsz:

[link]

vagy itt van még ez:

[link]

2011. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

akkor jó sok husi fog kelleni, sokkal kevesebbre számítottam :)

köszönöm

2011. szept. 6. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!