Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemellből mit készítenétek?

Csirkemellből mit készítenétek?

Figyelt kérdés
Olvasom hogy sokan főve eszik. De azt meg hogy? Csak vizbe meg kell főzni és kész? Hogyan kell ízesíteni? Gondol akkor víz ízű lesz. Van itthon sok csirkemell, de ma sem ettem azt , mert fogalmam sincs hogy mit készítsek belőle. A tejszínes csirkemellet meg már unom, mert mindig azt ettem az elmúlt 9 hónap alatt.
2011. szept. 6. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Semmit,mert értéktelen,ehetetlenül száraz hús. Ha nem tudok rendes húst enni,akkor inkább nem eszek húst.
2011. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval csak az "értéktelenen" veszekednék. De a többi igaz,de hát ez van,ez a legmegfelelőbb aki fogyni szeretne.



Kérdező: Csinálj belőle rakott dolgokat. Összedarálod a mellet, beleteszed jénaiba,teszel hozzá olyan zöldségeket amilyet szeretsz,leöntheted pár db tojásfehérjével,natúr joghurtal vagy 10%-os tejföllel.

2011. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja és utánna sütőbe tedd :)
2011. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én ugyanúgy készítek belőle pörköltet,gulyást,ragut,...szerintem egyáltalán nem ehetetlen száraz hús...Sőt...
2011. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sem ehetetlen ,száraz hús , főleg nem értéktelen. 2 szempontból is.
2011. szept. 6. 21:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi is szeretjük, az a titka, hogy jól kell elkészíteni. Igen, száraz hús, nagyon sovány, de ha pl. sütés közben nem szurkáljuk, meg eleget pároljuk, igenis ehető, sőt, finom. Legfeljebb valaki nem szereti, ez még nem azt jelenti, hogy rossz.


Az egyik javaslatom: fűszerezd sóval, borssal, kakukkfűvel, bazsalikommal (vagy amit szeretsz/szerettek), és kevés olívaolajon pirítsd meg. Ha pár percig letakarva párolod, majdhogynem szaftos lesz. :) Nem tudom, szándékosan tetted-e a fogyókúra rovatba a kérdést, ha igen, akkor ezzel jól jársz, mert nem is hizlal különösebben. :)


Vagy pácold egy éjszakára fokhagymás-sós-borsos joghurtba, és úgy süsd ki, szintén kevés olívaolajon.


Esetleg vegyél gyros fűszerkeveréket (mi a Kotányi Görög Fűszert használjuk, de bármelyik jó), olívaolajjal meg a fűszerrel tedd hűtőbe (rá van írva a fűszeres zacskó hátuljára), csinálj hozzá tzatzikit, és tálald zöldségekkel. Kész a gyros. :)


Remélem, tudtam segíteni. :) Ha kevésbé "diétás" ételek is érdekelnek, szólj, vannak még kipróbált receptjeim, mivel a párom kedvenc húsféléje a csirkemell. :)

2011. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én speciel tortillába fogom tekerni holnap, ha lesz kedvem tortillát gyártani - a hús már be van fűszerezve...
2011. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én is szoktam főzve enni, vegetás vízben főzöm simán nagyon finom


ledarálva akármibe töltheted-cukkini, paradicsom, hagyma stb

, húsgombócot szoktam csinál belőle (darált csirkemell+rizs+tojás+fűszer) ehhez meg mártástokat-főtt krumpli paradicsommártással, avgy sóska, spenótmártást stb


pörköltnek, gulyásnak teljesen megfelel


párolva/grillezve/piritva hagymával, paradicsommal, paprikával


zöldséges ragukba, gombaragukba felkockázva nagyon finom


simán kis oljaon megsütöm zöldségekkel

rakott ételeket-mint pl kelkáposzta, brokkoli, krumpli, bab stb


szendvicsbe teszem zöldséggekkel

sütőben megsütöm fahéjas almával, körtével, barackkal

2011. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Uhh utolsó,


köszi szépen!!!

Csirkemell fahéjjas almával sütőben *.* De finom lehet...megvan a holnapi desszertem :)


Van valami különleges elkészítési módja vagy csak simán összevagdosom és be a sütőbe?

2011. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól hangzik ez a fahéjas almás is :). Pontosan hogyan is kell elkészíteni?
2011. szept. 6. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!