Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljam a rakott...

Hogyan csináljam a rakott krumplit?

Figyelt kérdés

Most csinálnék először..de nem a klasszikusra gondolok, csak olyanra h krumpli, hagyma, virsli, paradicsom, tejföl..

Igazából azt nem tudom h mivel fűszerezzem még meg h hogyan adjam hozzá a tejfölt?


2011. szept. 9. 15:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ebben semmi bizarr nincs, baráti társasággal mikor összejövünk csirkehús helyett szoktuk virslivel és paradicsommal, paprikával...tejföllel vagy tejszínnel és nagyon finom! Ezen nem kellene értetlenkednie szerintem senkinek, isteni finom
2011. szept. 9. 16:51
 12/16 A kérdező kommentje:

Csak ugye nem én csinálom és ezért kérdeztem h mégis milyen fűszer stb.. meg ott csak 1 réteg volt!


az értetlenkedés szó lehet kicsit erős, bocsi

2011. szept. 9. 16:52
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! En a rakott krumplit ugy csinalom, hogy egy reteg szeletelt (nyers) krumpli, ra egy reteg szalami (DE: anyu pont lecsokolbasszal csinalja, Isteni!!!), ra egy reteg fött es szeletelt tojas, ra tejfel, majd ujra elöröl...stb, a tetejen krumpli tejfellel meglocsolva. Szeretjük meg "beleretegelni", ha van, brokkolit vagy karfiolt, ezeket aprora szedve.

Füszerezes: a tejfelhez elötte vegetat, sot es kis olajat keverek, igy kicsit több is lesz. Ezen kivül csak a krumplireteget sozom meg.

220 fokon legalabb 3/4 oraig sütöm.

Javaslataim:

1. fött tojas nelkül el sem tudnam kepzelni a rakott krumplit,

2. ahogy irtak, az egyik reteg lehet paradicsomos-lecsokolbaszos pörkölt. Ha paradicsomos pörkölt, akkor edes pirospaprikaval is "szinezheted", amugy a paradicsonmhoz nekem a bazsalikom, rozmaring ugrik be (de szerintem ehhez furcsa lenne).

Miert ne keverhetned a vegen hozza a tejfelt, fözes nelkül? Csak szerintem a tetejere mar ne hagyj kolbaszt, akkor ennek csak a szaftja kerüljön.

2011. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nem értetlenkedem én is eszem bizarr dolgokat pl mekibe a krumplit fagyiba nyomom, csak ez a dolog ez nekem nem jön össze, de neked jó étvágyat hozzá :D
2011. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

"Paradicsom is, tejfel is, ne haragudj, ezt még kezdőként sem gondolhatod komolyan."

"TEJFEL" nevu tejtermek NEM LETEZIK!!!!!!!!

2011. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
egyébként megcsinálta, akit érdekel :) virsli, tejföl, hagyma a serpenyőben + fűszerek, a krumplit megfőztem, felkarikáztam, tettem rá paradicsomot(az aljára) egy kis szalonnát, és régeztem plusz közönként a tejfölös hagymás..:) finom lett!
2011. szept. 25. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!