Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért keserű az ecetes salátám...

Miért keserű az ecetes salátám? Pedig az ecetes-vizes lé amiben van annak jó az íze! De megkóstoltam a salátát és rettenet!

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, akkor a salátával van valami. A torzs része szokott kesernyésebb lenni. Lehet valami olyan helyen vágtad el, hogy jobban kijön, vagy egyszerűen ilyen íze volt.


Bár én a héten habart bab levest főztem. Mi abba szoktunk rakni egyénileg egy kevés ecetet. Nekem is keserű volt az íze. Külön külön nem éreztem (mert az ecetet is megnyaltam), de együtt iszonyat keserű volt.

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor kuka? :(
2011. szept. 13. 14:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vágtam hanem csak le tördeltem a fejről!
2011. szept. 13. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kuka, ha így nem bírod megenni. Milyen salit vettél? Az lehet keserű. Ha sima fejes, az ritkán keserű, ha valami speciális fajta, az gyakran kesernyés.

Esetleg egy levelet moss le jól csap alatt (az ecetet mosd le) és úgy kóstold meg. Ha úgy nem keserű, akkor mégis az ecet a bűnös.

2011. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: igen a rukkola az számomra igazán keserű saláta. Bár én feltételeztem a hagyományos fejes salit.
2011. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sima hagyományost a Tescoban!Már picit javítottam rajta,le öntöttem a levét ami elég zöld volt,jól kinyomkodtam és leszedtem a torzsáját majd újra csináltam ecetes löttyöt neki!Most már nem annyira keserű!Köszi a válaszokat!
2011. szept. 13. 15:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Mielött elkészítettem jól megmostam!
2011. szept. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!