Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljak paradicsomszósz...

Hogy csináljak paradicsomszószt gyorsan?

Figyelt kérdés
Házi pizzát szeretnék készíteni, de nincs itthon se sűrített, se konzerv, se egyéb feldolgozott paradicsom készítmény. Valójában onnan is jött az ötlet a pizza sütéshez, hogy nagyon sok házi paradicsom maradt meg, és hamar romlanak... de nem tudom, hogy pizzához be kéne-e főzni, vagy sem, vagy mit tehetnék, hogy kapjak szószt?! A befőzéssel az a problémám, hogy nagyon sokáig tartana, meg aztán még sosem csináltam, ahogyan a pizza is az első lenne önálló munkáim közül. Tudna esetleg valaki, valami gyors, egyszerű módszert ajánlani?!
2011. szept. 13. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
meghámoznék, kockákra vágnék 3-4 paradicsomot, majd kevés olajon, 1-2 gerezd zúzott fokhagyma, só, oregánó, bazsalikom hozzáadásával fedő alatt addig rotyogtatnám kis lángon, míg krémszerűvé nem fő - finom szószt kapsz, amit tésztaszósznak, pizzaszósznak használhatsz
2011. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a helyzetmentést! Neki is állok!(:
2011. szept. 13. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
botmixxerrel turmixolj össze néhányat, tegyél bele kis olajat és fűszereket és főzd meg - forrald el a vizet róla
2011. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

off

Hm, az a lé isteni rajta, nem tudom miért párologtatja el mindenki...

Én leszoktam szedni külön tálba, pohárba és megiszom, vagy levesebe öntöm. S csak a többit főzöm tovább. (Gyorsabb is.

Most pl iszonyú mérges vagyok, mert anyám kiborított egy ilyen megmenekített paradicsomlevet... :(

2011. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs botmixerünk :/
2011. szept. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!