Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktál enni krumplihéjat?...

Szoktál enni krumplihéjat? Hogyan?

Figyelt kérdés

Például a héjas steak burgonya nem rossz, de otthon még soha nem készítettem.

Van valami szabály, hogy hogyan érdemes, hogyan nem érdemes héjastól felhasználni a burgonyát? Pl. csak fiatal krumplit, vagy bármilyet, jól lesikálva?


2011. szept. 14. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen,szoktunk enni,és imádjuk.Aldis nagyon nagyon finom,de vettem már a Lidl-ben is,és az is ízlett.Viszont a teszkós ehetetlen volt.
2011. szept. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem ettem még,de nem is akarok. De csak a nagyon fiatal krumplihéja ehető,az öregebb már nem.
2011. szept. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha készítesz valamit krumpliból, akkor elrakhatod a héját. Késsel hámozva, mint az almát, hogy legyen valami látszata is. Egy-két napig hűtőben, vízben nem lesz baja.

Ugyan úgy kisütheted, mint a szalmakrumplit. Ízlés szerint fűszerezheted közben.

2011. szept. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Utolsónak: Ezt komolyan mondod? Csak a héját önmagáért?
2011. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű, tiszta burgonyát szoktam venni, ezt jól lesikálom és vagy héjastul egyben megsütöm tepsiben, vagy kockákra vágva olajozott tepsiben, sok fokhagymával, kis sóval és rozmaringgal ízesitve sütöm meg.
2011. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

ma 07:07-nek:

Persze. Kicsit más íze van, mint a hagyományos sültkrumplinak, de meg lehet enni. Végülis ez a fő kérdés (ha felnézel).

Héjastól viszont csak sütni szoktam, egybe. Régen csinálták szabad tűzön is, de városban egyszerűbb betenni a sütőbe. Majd vajazás, hagymázás...

2011. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Évajuli, köszönöm!


08:35 nem, nem ez a fő kérdés, olvasd el mégecce :)

A héjastól egybe sütötted pedig utána lehámozod, gondolom, akkor az más.

2011. szept. 14. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy nem az a fő kérdés?! Idemásolom, hogy ne kelljen felgörgetned:

"Szoktál enni krumplihéjat? Hogyan?"

2011. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. a Fiatal krumplit ha sütöm, soha nem hámozom meg, héjastul elvágom négyfelé, vagy olajban sütöm ki ,vagy tepsiben hús mellé. Héjával együtt sokkal ízletesebb és egészséges.
2011. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
09:38 köszönöm!
2011. szept. 17. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!