Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marhahús sütése? Fehérpecsenye...

Marhahús sütése? Fehérpecsenye szeleteket hogyan, milyen fűszerrel, mennyi ideig süssem?

Figyelt kérdés
Holnap lesz ebédre, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá. Pácolni kell?
2011. szept. 17. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben borba áztatnám vagy vmi más szeszes italba,pl rum és úgy sütném ki aztán utólag fűszerezném.


Nem tudom van e ilyen recept de én kipróbálnám így..

2011. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fehérpecsenyét nem sütni,hanem párolni kell,ha azt akarod,hogy puha legyen.

Nem kell feltétlenül pácolni,de ha akaord,akkor kendd be a szeleteket mustárral,tedd egymásra és letakarva tedd a hűtőbe éjszakára (vagy néhány órára)

Az edénybe tegyél zsírt (nem olajat),tedd bele egyenként a szeleteket,mindkét oldalát süsd,amíg kifehéredik. Utána tedd az összes szeletet az edénybe. Tegyél rá sót,borsot,kevés gyömbért és kezd el párolni fedő alatt. Ha elfövi a levét egy pici meleg vízzel pótold,vagy jó alá egy pohárnyi vörösbor is. Ha már puha,akkor süsd zsírjára.

2011. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 doboszoli ***** válasza:

A második válaszolóra hallgass!

Hirtelen sütésre a fehérpecsenye alkalmatlan, párolni kell.

2011. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerult, pedig jo sokaig paroltam. a marha nem a baratom :( marad a marhapori, az mindig jol sikerul.
2011. szept. 20. 22:13
 5/9 doboszoli ***** válasza:
Mennyi volt az a "jó sokáig", konkrétan?
2011. szept. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb. 1,5 ora, kozepes fokozaton (9 a max. , 5-re tettem), tobbszor ontottem ala vizet. Izre kivalo volt, de kemeny maradt.
2011. szept. 21. 06:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha vén a marha,akkor akár 2-3 óra is kell neki. De ha nehezen puhul,akkor tehetsz bele egy kiskanálnyi szódabikarbónát,és akkor hamarabb megpuhul. Vizet pedig csal langyosat szabad hozzáönteni.
2011. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
Utolsónál a pont! Szerintem.
2011. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Akkor meg egyszer megprobalom. Hatha...
2011. szept. 21. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!