Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legegyszerűbben tejberizs...

Legegyszerűbben tejberizs készítés? 14/L

Figyelt kérdés

Olyan receptet már találtam, hogy 15 dkg rizs, 2 dl víz, 5 dl tej...stb...

De én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy 1 személyre (tehát csak magamnak) mennyi rizst főzzek? És ne dkg-ban adjátok meg a mennyiséget, hanem hogy pl fél pohár rizshez hány pohár tej, víz.


Köszi :)


2011. szept. 29. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
víz nem kell hozzá 2 bögre rizs sztem neked elég és tej annyi kell h ellepje és megfőljön benne...
2011. szept. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tej egy ujjnyival lepje el. Nagyon vigyázz rá, nehogy leégjen.


Amúgy én ha magam eszek, akkor 100g-al csinálom.

2011. szept. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 bögre rizs egy egész családnak elég:)

Ha vizet is akarsz hozzá rakni, akkor az arányok 1 rész rizs, 1 rész viz, és 2 rész tej. kicsi só és izlés szerint cukor. Szerintem egy személyre egy fél bögre rizs elég.

Főzheted csak tejjel, akkor a tej mennyisége 3 rész.

2011. szept. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a két bögre sok egy személynek.. Nem mindegy mekkora az a bögre. Kérdező, pedig egyszerűbb lenne, ha kiméred azt a 10 dkg-ot, kb 8 lapos evőkanálnyi. Meg kell mosni, majd felöntöd tejjel, hogy ellepje. Maradj ott kavargasd, ha forr vedd le takarékra. Ha látod, hogy beszívta már a tejet, sűrű, akkor kóstold meg. Ha még kemény, pici tejet önthetsz rá. Pár perc elteltével lehúzod a tűzről, lefedve hagyd egy kicsit.

Én szoktam önteni alá vizet is, nem rossz úgysem, előbb kész is lesz.

2011. szept. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ma 06:05-öshoz hozzátéve tényleg jól meg kell mosni a rizst. Addig mosd, míg nem lesz a mosóvíz tisztább, tehát többször kell.
2011. szept. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 kávéscsésze rizs kb egy személyre elég. Legalábbis nálunk. De vehetsz 2-vel is, a tejberizs jó hidegen is.

A lényeg, hogy kb 3 X- os tejjel öntsd fel.


A készítést már leírták feljebb..

2011. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
07:40-es: Valóban többször kell megmosni, én a nagyimtól tanultam. 9-szer kell megmosni váltott vízben. Vagyis: "kilenc vízbe megmossuk a rizst" :)
2011. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon mindenkinek a segítségét!! =)
2011. szept. 29. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!