Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért sül ferdére a süti a...

Miért sül ferdére a süti a tepsiben?

Figyelt kérdés

A sütőben a rács, amire a tepsit tesszük, szépen, vízszintesen van betéve, mégis, a süti a tepsinek mindíg ugyan azon az oldalán, laposabbra sül.A tepsivel sem lehet baj, ha az asztalon áll a tepsiben a tészta, akkor egyenletesen eloszlik a tepsiben, csak sütés után ilyen ferde.Szerintetek mi lehet az oka?

Emeletes házban lakunk és mondták már szomszédok, hogy szerintük "ferde " a ház,az egyik szomszéd szobájánál ez látszik is a mennyezeten.Nálunk nem látszik, hogy ferde lenne,de elképzelhető, hogy mégis az, és emiatt ilyen a süti?Vagy a sütőnek lehet baja?


2011. szept. 30. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alulról nem egyenletesen éri a hő a tepsit. Az egyik fele jobban melegszik.
2011. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lécci tegyél már be a sütőbe egy pohár vizet. Azonnal meglátod, hogy mi a baj....
2011. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vízszint ferde, dől a sütő, vagy a ház :)

Ha nem, akkor hőeloszlás probléma.

2011. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elöl alacsonyabb a süti, akkor arra is gyanakodhatsz, hogy nem zár jól az ajtó. Ilyenkor a tepsi ajtóhoz közeli részén nem emelkedik úgy meg a süti.

Anyukámnál ez van, ő ki szokta támasztani a sütő ajtaját, így jobb a helyzet.

2011. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy a sütő ajtó valóban rosszul csukódik, ki szoktuk támasztani, bár szerintem így sem a leg tökéletesebb.A süti nem elől lapos, hanem mindig jobb oldalon.

Köszönöm az eddigi válaszokat, a pohár vizes módszert kifogom próbálni.

2011. szept. 30. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha van vízszintmérőtök, az is megmutatja, ha ferde a sütő, kicsit húzd ki a rácsot és tedd rá.

De ha oldalt lapos, akkor szinte biztos, hogy ferde. Ez esetben tegyetek valamit a bal oldala alá, ami vízszintbe hozza.

2011. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, ellenőriztem a sütőt vizes pohárral, a sütőben több helyre is elcsúsztattam a pohár vizet, de sehol sem jelezte, hogy nincs vízszintben valami.Vízmértékünk sajnos nincs.Akkor inkább ahogy mondtátok is, lehet, hogy inkább hőeloszlással van gond.Azzal meg gondolom, nem sok mindent lehet csinálni.Legfeljebb megpróbáljuk erősebben kitámasztani a sütőajtót.

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2011. szept. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!