Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyümölcstorta vaníliakrémmel...

Gyümölcstorta vaníliakrémmel hogyan?

Figyelt kérdés
A gyümölcsök alá főzött, házi vaníliakrémet szeretnék tenni, nem pudingporból készültet. Tudtok ilyen receptet linkelni vagy leírni, ami eseteg bevált? Végső esetben elkészíthetem pudinggal, csak egyszer csináltam vaníliasodót valamihez és annyira megtetszett a házi krém, hogy a gyümölcstortához is hasonlót szeretnék keresni!
2011. okt. 3. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ugyan van benne pudingpor, de ha Andi konyhájára felmész, ott rákeresel a Raffaello szeletre, annak a krémje nagyon finom, és jó a te célodra, amíg nem kevered bele a porcukros margarint. de ha kihagynád a pudingport, tegyél helyette lisztet + vaníliás cukrot.

6 tojás sárgáját, 10 dkg cukorral, 1 vaníliás pudingporral,5 dl tejjel kikeverünk és főzzük - ez nagyon finom, itt a link:

[link]

2011. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! Akkor azt mondod ez a krém meg fog állni a tortán, mármint nem folyik le össze vissza?
2011. okt. 3. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
nem folyik le, hisz hozzáfőzöd még a tojássárgákat is, bár ha biztosra akarsz menni, kicsivel több lisztet teszel hozzá, vagy még lisztet is a pudingon kívül. Az íze isteni, engem a régi, kicsi koromra emlékeztető madártejre emlékeztet, az persze ennél jóval hígabb :)
2011. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha meg túl hígnak találod, megsütöd hozzá a Raffaello süti tésztáját és kész egy újabb süti :) én azt is imádom
2011. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!