Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdek elég éhes lenni de...

Kezdek elég éhes lenni de nincs ötletem mit dobjak össze. Ezekből mit lehetne alkotni?

Figyelt kérdés

Nem konyítok sokat a főzéshez szóval egy elkészítési útmutatónak örülnék az étel mellé:) Valami olyan kéne amit egyszerűen össze lehet dobni.

Ezeket találtam:


fagyasztott zöldségkeverék

fagyasztott virsli

rizs ~ 30dkg

vöröshagyma - 6db

fokhagyma - 3gereszd

tojás - 3db

erős paprika - 1 jó hosszú zöld

paprika - 3db

újhagyma - 4db

paradicsom - 2db

trappista sajt ~ 10dkg


Amiket felismertem a fűszerek közül(még jó hogy ráírták a nevüket):


bors

szegfűszeg

kaporlevél

oregánó

bazsalikom

tárkony

vörös paprika


+ találtam napraforgó olajat.


2011. okt. 14. 11:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Jajj, még találtam ételízesítőt.
2011. okt. 14. 11:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséges rízs sült virslivel

Hagymás rántotta

Főtt tojás paradicsommal

Hagymás, paradicsomos alapba virslit megsütni, rá egy tojás + ehhez akár még rízs

2011. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Virslipörkölt főtt rizzsel, tojáspörkölt főtt rizzsel, zöldséges rizs reszelt sajttal, tojásos lecsó, rizses lecsó
2011. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyami. Jó kis ötletek:) Köszi.

Rizses lecsóhoz kaphatnék némi instrukciót?

2011. okt. 14. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Googlee..

[link]

[link]

[link]

És így tovább...

2011. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olajban megpirítod a karikára vágott vöröshagymát(1 fej), hozzáteszed a kicsumázott paprikákat karikára vágva, megsózod, ha csípősen szereted, azt is, megpárolod, amikor majdnem puha, akkor beleteszed a karikára vágott paradicsomot, és készre főzöd.

A rizst megmosod, kétszeres (vagy kicsit több) vízben fedő alatt megpárolod. A kettőt összeöntöd, megeszed. Ha gazdagítani akarod, a lecsóba a virslit is belefőzheted a legvégén.

2011. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
450 g-os zöldségkeveréket keverd össze a felkarikázott virslivel (meleg víz alatt hamar kiolvad és szelhető lesz), 5-7 db virsli belemegy, a trappista sajt egy részét kockázd fel, azt is keverd bele. Szórd kevés sóval, kerverd össze. Menj le a boltba egy nagy tejfölért, azt is keverd hozzá. A maradék sajtot reszeld rá. Fólia alatt süsd 40 percet sütőben, ellenőrizd, hogy puha-e a zöldség, ha igen, akkor tedd vissza fólia nélkül és pirítsd rá a sajtot. Holnapra is marad belőle, egészséges, laktató és nem hízlal.
2011. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Először főztem rizst. Egész jó lett. Azt hallottam hogy könnyű elrontani.
2011. okt. 14. 14:43
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Kiváló tanácsokat kaptál.

De könyörgöm ne "dobd össze"! Alkoss, élvezd amit csinálsz!

2011. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!