Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak pulykamellből?

Mit csináljak pulykamellből?

Figyelt kérdés

Kezdő konyhatündér vagyok, a párom szerint jól főzök, de a sültekhez és a pörkölthöz nem nagyon kell ész.

Szeretnék valami változtosat főzni. Vettem pulykamell filét. Mit szoktatok készíteni belőle?


2011. okt. 19. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Az édes-savanyú, mézes-mustáros dolgok, és a gyümölcsel készített húst nem nagyon szeretjük.
2011. okt. 19. 17:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyros.
2011. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz bele sajtot vagy sonkát is.
2011. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos-tejszínes husi tepsiben.


Besózod a húst, pici olajat teszel a tepsi aljába, bele husi. Ráöntöd a főzőtejszínt, majd reszelsz rá sajtot. Be a sütőbe.

2011. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző este sózod, borsozod, fokhagymával megtűzdeled. Tepsibe először kevés zsíron, kevés vízzel fólia alatt puhára párolod, ha kész, fólia le, és pirosra sütöd.

Ha akarod, beboríthatod vékonyra szelt bacon-szalonnával vagy éppen füstölt szalonnával, akkor nem lesz annyira száraz.



Vagy:

Szeld fel, klopfold ki, sózd be, lisztbe forgatva süss belőle natúrszeletet.

Kevés zsíron (olajon) párolj puhára szálára vágott vöröshagymát és karikára szelt zöldpaprikát, majd adj hozzá egy jó adag cikkekre vágott paradicsomot, sót, borsot. Amikor a paradicsom levet engedett, a héja kezd pördülni, rakd bele vissza a natúr-szeleteket és egy kicsit rotyogtasd össze. Petrezselymes párolt rizs, vagy éppen sült krumpli jó köretnek.


Egyébként személy szerint a pulykamellből készített rántott husit szeretem legjobban sültkrumplival, tartárral.

2011. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csináld meg Bakonyi módon, vagyis szalonnás-gombás mártásban, nokedlivel.

vagy csíkokra vágva, valamilyen tokánynak, borsos-majorannás, hentes, gombás, zöldborsós stb.

rizzsel, tésztával finomak.

2011. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt a receptet jó szívvel tudom ajánlani, mi nagyon szeretjük. :)

2011. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!