Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van fagyasztott franciasalátáh...

Van fagyasztott franciasalátához való zöldségalapom, hogyan készítsek belőle franciasalátát?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzd meg húslevesben vagy húsleveskockában (sós vízben nem finom). Kockázz hozzá almát és ecetes uborkát tetszőleges arányban, az ubi nagyon fincsi benne.

Készíts tartármártást, kell bele majonéz, kétszer annyi tejföl, mint amennyi a majonéz, kb. 1 ujjnyi mustár, egy kevés citromlé (ízlés szerint, hogy elég savanyú legyen) és egy kevés cukor, hogy elég édes legyen. Kóstolgasd, hogy szereted. Lehet egy kis őrölt bors is, de az elhagyható. Néhány óra alatt összeérik.

2011. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A zacsiján levő utasítás szerint megfőződ x percig, utána leszűröd, közben kikeversz tejfölt, majonézt, kis mustárt, ha kell picit édesíted még(ha kell), és összekevered a leszűrt zöldségekkel. Rakhatsz hozzá egy kis petrezselyem zöldet is, ha gusztábbnak szeretnéd.
2011. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ki fogom próbálni! :)
2011. nov. 7. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis zölborsód, légyszi azt is, úgy szeretem :))
2011. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én egy minimális olajon, egy minimális vízzel, kicsi sóval rövid ideig párolni szoktam. nem főnek ki az ízek, a zsírban oldodó vitaminok is megmaradnak. pl. a répából. teszek rá egy késhegynyi szódabikarbónát, ettől az eredeti szép színek megmaradnak.inkább egy kicsit roppanós legyen az egész, mint málés.

csemege uborkát és almát teszek hozzá én is. majonézt tejföllel, pici cukorral, mustárral, sóval citromlével

kikeverek, egy pici fehérborsot is teszek rá, és ezzel keverem össze óvatosan az alapot.

2011. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Én a tartármártásba borsot,kakukkfüvet,pici oregánót is teszek. Sokkal jobb ízű így.
2011. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!