Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffinsütéssel kapcsolatban...

Muffinsütéssel kapcsolatban néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most sütök először muffint, így nem igazán tudom, hogyis kéne. Sok kérdést olvastam és láttam, hogy nehéz jó receptet találni.

Nekem van ilyen muffinos könyvem és abban ez a recept van: 3 tojás, 225g vaj, 200g cukor, 125ml tej, 380g sütőporos liszt, 1/4 csésze kakaópor, 1/2 narancs leve és reszelt héja

Mit gondoltok ez jó lehet? Elég zsíradék van benne? Nem lesz száraz?


Illetve még az lenne a kérdésem, hogy én ezt vendégségbe viszem, de előtte programom lesz. Tehát előző nap kora reggel kell megcsinálnom. Nem fog kiszáradni? Mennyi ideig bírják?


Bocsi a sok kérdésért, de tényleg bizonytalan vagyok. :/


2011. nov. 10. 03:03
 1/5 anonim válasza:

elég az a zsíradék.

bár én 250g-mal csinálom a mi sütinket.

nem, lesz szárat nyugodj meg.

Sztem 5-6 napot is jól bírnak, persze hűvös helyen letakarva valamivel.

bár nálunk sosem volt példa rá, hogy addig megmaradjon egy darab is.

2011. nov. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bőven elég lesz az a zsiradék, én 1 deci olajjal sütöm a maffinjaimat, és finom , omlós nem száraz napok múlva sem. már, ha marad addig belőle:))ha kihűlt én a maffinokat egy tálon beteszem a mikróba, ott légmentes helyen van, szóval nem száradhat ki.
2011. nov. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! :)


Illetve még az lenne a kérdésem, hogy én ilyen formába sütöm, de teszek bele papírt is, mert az úgy mindig olyan jól néz ki. :) De olvastam, hogy duplapapírt ajánlottak többen is. Ti mit gondoltok? Elég lesz egy papír is bele?

2011. nov. 10. 09:31
 4/5 anonim ***** válasza:

ha muffinformában sütöd, elég egy papír is. felesleges a kettő. akkor szokták, ha nincs forma.

sok sikert :)

2011. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer! Remélem jól fog sikerülni.. :)
2011. nov. 10. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!