Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell olyan milánói...

Hogyan kell olyan milánói makarónit csinálni, amilyen az iskolai menzán volt?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem! Hihetetlenül finom volt, különleges ízű. Még nem sikerült olyat csinálnom és sajnos senki nem tudja a receptet a környezetemben. Tudnátok segíteni??
2011. nov. 14. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Háát, mivel nem tudom melyik suliba jártál, így nem tudom milyen volt az íze, s azt sem, hogy ki főzte.

De a recept nagyjából midnden receptkönyvben ugyanaz, s nem hiszem hogy egy iskolai menzán tennének bele extra titkos összetevőket is.

Lehet abban van a varázs, hogy üzemi mennyiségben csinálják, és azt mondják úgy is más íze lesz, mintha csak otthon főzöd 4 főre..

Max. kérdezd meg a szakácsot, hogy hogyan csinálja..

2011. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Üzemi mennyiségben tényleg más az eredmény, de nekem hosszú évek próbálkozása után ez a változat lett a kedvencem, ez áll legközelebb a menzás ízekhez:


[link]

2011. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Persze üzemi mennyiség miatt lesz olyan "különleges" íze mivel nagy mennyiség jobban összeérnek az ízek is, és még sorolhatnám. Én az iskolai menzámból egyedül az aranygaluska az amit hiányolok, és egyedül a barátnőm képes olyat csinálni mint amilyet ott ettem. egyébként még a milánói makarónit és a borsófőzeléket is szerettem a menzán, igaz minőségre nem volt egy nyerő de finom volt az is. A menzán lévő többi kaját pedig utáltam, főleg a káposzta féléket és azt a májas nem tudom milyen kaját amitől mindig hányingert kaptam. Szerencsére anyám kivett a menzából mert bőven elég volt az hogy 1 hónap alatt kétszer kapjak gyomorbajt tőle, nem sokon múlt hogy kórházba kerüljek miatta ezért ki is íratott onnan meg minden. Részben örültem részben nem. Ez van.

Én a milánói makarónit úgy csinálom hogy veszek több üveg szószt plusz darált húst és azt egybe kifőzöm egy nagy fazékba és elrakom a hűtőbe és az elég szokott lenni 1 évre, az majdnem olyan mint a menzás változata. És erre a nagyim tanított meg.

2011. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem akkor több válaszból/receptből gyúrom meg a mi változatunkat! :)
2011. nov. 14. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
6%

[link]

ezt próbáld ki nagyon finom

2011. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

Ez bolognapi spagetti.

Fel nem tudom fogni miért hívja ezt mindenki milánóinak...

Egyébként elég alacsony az ingerküszöböd ha neked az volt finom, szerintem borzasztó a konyhai bolognai, szétfőtt tészta, mócsingos, íztelen hús.

Ha jót hagymát pirítasz, rá a darált húst, azt is megpirítod, rá kis fokhagyma, felöntöd paradicsomkonzervvel, összerotyogtatod, sózod, borsozod, oregánó és bazsalikom bele, frissen kifőtt tésztával és reszelt sajttal tálalod.

Ez valóban finom lesz...

2011. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon hiányzik a menzás makaróni, még nem tudtam olyat készíteni, amit én csinálok (úgy mint az utolsó hozzászóló is írja) az meg sem közelíti azt, amit sulis koromban ettem... Remélem egyszer vki leírja a titkát :). De amúgy a mi menzánkon minden tökéletesen volt elkészítve. Olyan bakonyit sem tudok csinálni...meg olyan finom lencsefőzeléket...
2012. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Amiben gomba volt az milánói, te nagyon okos.
2015. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
A suli menzás milánóit én is nagyon szerettem, konkrétan az volt az egyetlen milánói, amit szívesen megettem. Azóta is keresem a receptet... :D
2016. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 CeNtOr válasza:

Ezt próbáld ki esetleg:

[link]

2018. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!