Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütöttetek már ilyen hamis...

Sütöttetek már ilyen hamis mézeskalácsot?

Figyelt kérdés

Van egy családtag, aki allergiás a mézre, így méz nélkül sütnék neki mézeskalácsot. Találtam egy hamis mézes receptet, ami állítólag megtévesztésig hasonlít az igazira, ráadásul finom puha lesz, mivel ugye mézet nem tartalmaz, nincs, ami megkeményítse. A recept a következő:

50 dkg liszt, csipet só, 20 dkg kristálycukor, 10 dkg margarin, 2 dl víz, 2 tojás sárgája, 2 kávéskanál szódabikarbóna, 1 csomag mézeskalács fűszerkeverék.

A cukrot karamellizáljuk, felöntjük a vízzel, megvárjuk, míg feloldódik benne a karamell, majd kihűtjük.

A többi hozzávalót összekeverjük, hozzáöntjük a kihűlt karamelles folyadékot, összegyúrjuk, és 1-2 órára hűtőbe tesszük. Majd ugyanúgy nyújtjuk, szaggatjuk, mint a mézeskalácsot. Megsütjük pár perc alatt, miután kihűlt, cukormázzal díszítjük. Golyókat formálva puszedlit is készíthetünk belőle.


Ismeri valaki ezt a receptet vagy esetleg hasonlót próbált már valaki? Szerintetek milyen lenne?


2011. nov. 15. 09:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

sajna nem, már elég öreg vagyok , de a beigli az örök mumusom marad...:) még most is elfogadom 80 éves édesanyám által sütött beiglit...

nekem mindig kireped, vagy szétesik, szóval nem vagyok bajnok benne.az anyukám receptje sem sikerül nekem.

Neki, édesemnek mágikus keze van:)

de vannak itt sokan jól sütő háziasszonyok, biztosan küldenek Neked jól bevált receptet.

mégegyszer minden jót, puszi:)

2011. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ó, semmi baj, akkor keresgélek tovább. :)

Igen, nekem is örök rejtély marad a szép, márványos, repedésmentes bejgli.

2011. nov. 28. 12:38
 13/15 anonim válasza:
én konkrétan nem ehetek cukrot, ezért nem raktam bele se mézet, se pótlót, se semmit, csak édesítószert (folyékony). felolvasztottuk a vajat, összekevertünk mindet. egy kis kanál kakaópor a színért. nem ragad, nyújtható, iszonyú finom, meg puha meg minden. jaj, karácsony ! :) szóval köszi ezt a receptet.
2011. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Örülök, hogy ízlik, én 3 adagot sütöttem a héten, de már alig van belőle. :)
2011. dec. 22. 16:03
 15/15 anonim válasza:
Utolso vagyok, marmint elozo, vagy mi :) Szoval annyira elenken el bennem, hogy milyen finom volt, hogy arra gondoltam, husvet-tavasz-akarmi kozeledtevel sutok megint, most epp kulfoldon vagyok, szoval szerintem mindenki nagyon fog neki orulni. Valahogy sokkal finomabb ez a hamis mezeskalacs, mint az igazi, bocsi. Talan mar nem igazi a mez sem ...
2012. febr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!