Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megsüthetem 2 nappal előbb a...

Megsüthetem 2 nappal előbb a tortalapokat?

Figyelt kérdés

Szombaton vendégségbe megyünk, és dobostortát viszek ajándékba. Úgy gondoltam, hogy ma megsütöm a piskótalapokat, holnap pedig megcsinálom a krémet, és összeállítom a tortát. Szombaton korán reggel indulunk, akkor már nem lesz időm rá.

Ha ma megsütöm a lapokat, nem fognak holnapig kiszáradni? Másik kérdésem pedig, hogy ha holnap összeállítom a tortát, megcsinálom a tetejére a karamellt is, majd hűtőbe teszem, nem fog kicsapódni a karamellből a cukor? Mert azt olvastam, hogy a tetejét mindenképpen frissen jó elkészíteni, különben megnedvesedik a karamell, és kikristályosodhat. Nem tudom, ez mennyire igaz vagy sem. Viszont szombat reggel már biztos, hogy nem lesz időm pepecselni vele. Szóval szerintetek nem lesz baja, ha holnap megcsinálom a karamelltetőt is?


2011. nov. 17. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen !!! Csak ne hütöbe tedd mert be nedvesedik a lap... Sütöpapirba csomagold be és szoba hőmérsékleten tárold...
2011. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

holnap teljesen készre csinálhatod a tortát, hűvös helyen semmi baja nem lesz.

a lapokat persze ma is megsütheted.

2011. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. nov. 17. 13:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, még egy kérdés! A kész tortát elég, ha holnap este kiteszem az erkélyre, vagy tegyem inkább hűtőbe?
2011. nov. 17. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
A lapokat megsütheted, holnap összeállíthatod készre. Én tortadobozba szoktam tenni, és be a hűtőbe. Semmi baja nem lesz.
2011. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lapokat neylonzacsiba vagy konyharuhába tedd, ne száradjanak ki holnapig.
2011. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiteheted az erkélyre is a kész tortát éjjelre, semmi baja nem lesz, már jó hidegek vannak.
2011. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor a lapokat letakarom, a kész tortát pedig éjszakára kirakom az erkélyre. Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!