Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik töltelék a legfinomabb...

Melyik töltelék a legfinomabb csirkébe az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Életem első töltött csirkéjét tervezem elkészíteni.

Keresgéltem az interneten,találtam is párat,ami szimpatikus lenne:

http://www.youtube.com/watch?v=FUdm_kZorKg

[link]

[link]

Melyik vált be a legjobban?

Esetleg ha más módszereket is ismertek,szívesen meghallgatom :)

19L


2011. nov. 18. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit másképp készítem a töltött csirkét. először is egy szép nagy csirkét kettévágok, a fél csirke szebben átsül szerintem. a bőrét a hasától kezdve fellazítom, a combja és a szárnya körül is a gerincig.

töltelék egy csikréhez.

4 zsömlét kockára vágok és megöntözöm tejjel. csak annyira hogy szívja meg magát, ne legyen lutykos, csak morzsálós.

egy közepes hagymát zsíron mgdinsztelek, majd rádobok 25-30 deka vékonyra szelt gombát. sózom és megpárolom.

sovány csíkozott szallonával is lehet kezdeni (még a hagyma előtt kisütni) de akkor a sóval óvatosan.

a zsömléket átgyúrom, ha sok lett volna a tej kinyomkodom. rá egy tojás, só , bors,majoranna friss petrezselyem.

a zsírjára visszasütött gombára teszem és addig kevergetem, míg összeáll. kicsit hagyom hűlni, hogy dolgozhassak vele. elfelezem, és betöltöm a fél csirkék bőre alá, mindig kézzel tolva a comb köré a szárnytő köré, és a mellrészen szépen elsimítva. a hasánál a bőrt letűzöm 1-2 hústűvel, és még így is eligazítom a tölteléket, hogy egyenletes legyen.

zsírozott tepsi helyezem a két fél madarat, és a bőrüket is megkenem olvasztott zsírral.

forró sütőbe teszem. kb fél óra múlva, amikor a bőr elkezd feszesedni, hústűvel megszúrkálom, hogy a gőz ki tudjon jönni, így nem reped meg.

a gázt mérsékelem, és a csirkét pirosra sütöm.

ha kész, egy kis pihentetés után lehet szépen darabolni.

bármilyen körettel nagyon ízletes. sőt a maradék hidegen is nagyon finom egy kis majonézes krumplival.

2011. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a második jön be. Máj és gomba.

Anyósom máj + apróra vágott főtt tojás + apróra vágott petrezselyem, vöröshagyma, ízlés szerinti fűszerekkel, nyerss tojással összesütve. Azzal töltötte meg csirkét, galambot.

2011. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!