Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keményre főtt tojás hány...

Keményre főtt tojás hány napig tárolható hűtőben?

Figyelt kérdés

Megpucolva vagy héjában? Mi mindenre lehet felhasználni? Pl. reggelihez szendvicsre, zöldségekhez keverve ebédhez köretnek....

És még?


2011. nov. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Héjában akár egy-két hétig is eláll, de én nem tartanám ennyi ideig, max. másnapig. Tojást fözni pár perc, nem érdemes sokat elöre elkésziteni.

Ha a googleba beadod, hogy fött tojás, rengeteg ötletet kapsz.

2011. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nézd meg a húsvéti recepteket;)

de pl pörköltet, tojáskrémet, rakott krumplit, Stefánia-vagdaltat, lengyel tojást, kaszinótojást, töltött tojást, rántott tojást csinálhatsz, mehet melegszendvicsre és pizzára, töltött lángosba



[link]

2011. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én jóízűen még a tegnapi főtt tojást enném meg, tobább nem tartogatnám.

Bármilyen rakott ételbe beleteheted, vagy töltelékbe, esetleg salátába. Melegszendvicshez is jó, tojáskrémnek is elhasználhatod, vagy pizzafeltétnek.

2011. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
héjában és megpucolvais max 3 napig ehető..
2011. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 21. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is max. 3 napig és kizárólag héjában!


A felsoroltakon kívül még készíthetsz hideg-salátát is:

4 főtt tojást, 2 almát megpucolva, ezeket összedarabolod, hozzá kb. 10-12 cm kígyóuborkát, (vagy 3-4 db. ecetest) is hozzádarabolsz, ha van főzött (hideg) borsó, esetleg saláta felcsíkozva, ezeket leöntöd vagy tartárral, vagy joghurt (kefír). A hűtőben 2-3 óra alatt összeérik.

2011. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: anyukám kb ilyet csinàlt múlt héten + sonka kockák és aszpikkak leöntve egy tálba. Szilárdulás után felszelte. Jól nézett ki csak mi nem szeretjük az aszpikot.
2011. nov. 21. 15:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Az még sosem jutott eszembe, hogy aszpikot tegyek rá. Legjobban a tartárral felöntve szeretem.
2011. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csak húsvétkor szoktam pár napig a hűtőben tárolni, de igyekszem gyorsan felhasználni akkor is.

majonézes salátákba, füstöltsprotnival összetörni, mustárral ízesíteni, pirítósra kenve.

tojáskrém majonézzel, de esetleg a tojáspörkölt is szóba jön ilyenkor.

egyéb alkalmakkor frissen főzöm a tojást, nem tartogatom főzve.

2011. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!