Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami csirkés egészséges...

Valami csirkés egészséges ételt tudnátok mondani, ami gyorsan elkészül?

Figyelt kérdés
nincs semmi ötletem a host családom vacsijához .. (au pair vagyok)
2011. nov. 23. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Zöldséges-tejszínes csirkeragu kifőtt tésztával, reszelt sajttal.

egy kisfej hagymát párolj meg zsiradékon, erre tedd a csíkokra vágott csirkehúst, és fehéredésig forgasd. sózd,borsozd. kicsit pirítsd meg a húst. tegyél rá zölsdégkeveréket ( gomba, brokkoli, borsó, kukorica)nem tudom milyenek vannak ott, ezzel is párold át,hogy puhák legyenek, de még roppanósak.

ha ez is megvan főzőtejszínnel sűritsd be, fűszerezd a háziak ízlése szerint.

közben főzz ki valamilyen tésztát. ha az is megvan keverd össze a zöldséges raguval és terítsd egy vajazott jénaiba. szórd meg bőven reszelt sajttal és süsssed pirosra.

ha száraznak találnád a zöldség és a tészta keveréket, még tejszínnel vagy 1-2 tojással lazíthatod.

2011. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, nagyon jól hangzik :)

de sajnos nem tudom megcsinálni ..

azt elfelejtettem megemlíteni, hogy zsidó család, és nem esznek tejterméket együtt hússal :/

2011. nov. 23. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálj zöldséges csirkebrassóit.


Sima brassói alap a csirkéből. Plusz cukkini, padlizsán, krumpli. Ezeket karikára vágott póréhagymán megpirítod, majd összekevered a hússal. Isteni finom :-)

2011. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hirtelen sült csirkemell.


teflon serpenyőben egy kis olajat melegítesz (pár csepp), az enyhén sózott csirkemelett kisütöd.


gyorspáccal (poros) variálhatsz.

2011. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A felkockázott csirkét megpiritod kevés olajon,kevés szója

szószt locsolszrá meg 1 evő kanál mézet a csirke húst félre teszed .majd wok zölsdégeket átpiritod a serpenyőben aztán vissza teszed a csirkét,és együtt még 2-3percig piritod..

2011. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!