Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó, könnyen elkészíthető...

Olcsó, könnyen elkészíthető ebéd/vacsora?

Figyelt kérdés
Nem vagyok (még) konyhatündérke és valami finom vacsit szeretnék készíteni a páromnak....ötletek?
2011. nov. 25. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
tárkonyos tejszínes csirke mell, turó gombóc, rántott sajt, keleti modon pácolt csirke szárnyak, zeller krém leves, palacsinta, rántott csirke mell-comb fokhagymás tejbe áztatva,sokmagos bundában,vagy kukorica pehelyben forgatva, csülök egybe sütve hagymás tört krumplival, tárkonyos csirke ragú leves, gesztenye püré,
2011. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
milyen alapanyok állnak rendelkezésre, főleg a húst illetően?
2011. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hentes a ház aljában :) semmi hús nincs itthon....zöldséges vagyok inkább :(
2011. nov. 25. 12:20
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Rakott spagetti is könnyű, bár ez nem feltétlenül olcsó:S 1 csomag tészta, arra fél kiló darált hús VAGY egy "rúd" parizel összekockázva, arra kukorica, tejfel, sajt..tésztát megfőzni előtte, meg a húst is, utána ahogy írtam szépen tepsibe egymásra pakolni, majd be a sütőbe 30-40 percre és kész is. Kicsit időigényes, de aaa isteni finom:P
2011. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem láttam, hogy írtad, hogy nincs hús. Akkor tésztasaláta? Az is nagyon finom:) Van sokféle, én erre szavazok: Lilahagyma, kukorica, csemege vagy másféle uborka, alma, sajt, paradicsom, paprika. Tejfölös majonéz kevés mustárral összekeverve, majd az egész összekeverve és kész is. Szerintem nagyon finom. Max a hagymát ki lehet hagyni, a szájszag miatt:D De természetesen más alapanyagokat is tehetsz bele:)
2011. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ÁÁ nagyon köszönöm az a rakott spagettivel nagyon szemezek....parizer pont van itthon :)
2011. nov. 25. 12:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

kevés húsból is lehet finom. kettőtöknek 30- 40 deka csirkemell pl.vagy sovány lapocka, karaj csíkokra vágra.

egy közepes fej hagymát megdinsztelsz, ráteszed a csíkozott húst, megsózod jól átforgatod fehéredésig, és fedő alatt puhára párolod. saját levet enged, ha azt elfőtte nagyon kevés vízzel aprénként kell pótolni a hús puhulásáig.

ez az alap, amit lehet gombával, zöldségmixszel szaporítani., amit együtt párolunk a hússal.

lehet így egy pohár tejföllel vagy főzőtejszínnel sűríteni,

és rizzsel vagy tésztával tálalni.

másik megoldás. a ragut és a kifőtt tésztát (25 deka nyersen )

egy tálban összekeverjük. zsiradékkal kikent tepsibe terítjük. tejfölt, vagy főzőtejszínt 1-2 tojással kikeverünk és ráöntjük a tésztás ragura. villával lazítjuk, hogy mindenhova becsurogjon.Persze fűszerezni kell ízlés szerint, bors, majoranna stb.

a tetejét megszórjuk reszelt sajttal, és annak pirulásásig sütjük. kockákra vágva tálaljuk.

2011. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 tekike99 ***** válasza:
100%
sajtos tészta úgy, hogy pirítasz bacon kockákat és összekevered a tésztával. hát elég finom és egyszerű, nem is drága :)
2011. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Rakott krumpli, rakott karfiol, krumplis tészta, tojásos nokedli, rakott zöldség, sajtos-tejfölös tészta
2011. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán vega vagy, hogy a hentest be-betonoztad? :)))


Krumpli-fasírt: héjában főtt krumplit megtörsz, 3-4 főtt tojást apróra vágsz, 1 db nyers tojással, liszttel, fűszerekkel, fokhagymával összegyúrod. A gombócokat sütés előtt kicsit lapítsd meg, forgasd zsemlemorzsába.

Kelkáposzta főzelék mellé szoktam esetenként készíteni.


Rántott cukkini, padlizsán, pattiszon, kelkáposzta sült krumplival, tartárral

2011. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!