Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki sütött már Rumba-szelet...

Valaki sütött már Rumba-szeletet? Nagyon szeretném megsütni, de több receptet is találtam hozzá. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 07:42
 1/1 dlizi válasza:

én ezt az internetről szettem és nekem bevállt:

Hozzávalók

1. tészta


7 tojássárgája

15 dkg porcukor

20 dkg kg liszt

1/2 csomag sütőpor

2. tészta


7 tojásfehérje

1 csésze porcukor

1 csésze durvára tört dió

1 csésze reszelt csokoládé

1 csomag mazsola

1/2 csésze zselés cukor

2 evőkanál baracklekvár

1/2 csomag sütőpor

Krém


20 dkg darált dió

kevés tej

20 dkg Rama

15 dkg porcukor

Elkészítés


1. tészta: 7 tojássárgát 15 dkg porcukorral kikeverünk, 20 kg lisztet, 1/2 csomag sütőport hozzáadunk, és 2 lapot sütünk belőle. 2. tészta: 7 tojásfehérjét kemény habbá verünk és hozzáadunk 1 csésze porcukrot, 1 csésze durvára tört diót megpirítva, 1 csésze reszelt csokoládét, 1 csomag mazsolát, 1/2 csésze zselés cukrot darabolva, 2 evőkanál baracklekvárt és egy 1/2 csomag sütőport. Sütőlemezen lassú tűznél sütjük, de ne szárítsuk ki. Krém: 20 dkg darált diót egy kis tejjel leforrázunk, 20 dkg Ramát kikeverünk 15 dkg porcukorral, és hozzáadjuk a leforrázott diót. Összeállítás: sárga lapra felkenjük a krém felét, erre borítjuk a tarka lapot, majd újra krém, és a tetejére a sárga lap, majd porcukorral megszórjuk. Ha egy napot áll megpuhul a sárga lap, és könnyen szeletelhető

2013. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!