Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Magamnak mit főzhetnék,...

Magamnak mit főzhetnék, süthetnék karácsonyra epekő gyanúval?

Figyelt kérdés

Valószínű hogy epekövem van, holnap megyek dokihoz.Teljesen elkeseredtem hogy pont most karácsony előtt derül erre fény.

A karácsonyi menüből semmit nem ehetek majd.

Töltött káposzta füstölt húsból, halászlé, rántott hús francia salival.

Sütikből, zserbó, bejgli, kókusz kocka,golyó, tekercs, fanta szelet.

Ezeket ha valóban epekövem van egyiket sem ehetem.Természetesen marad ez a menü, mert a család attól még egyen jót mert én nem ehetem.

Mit főzhetnék ezek mellé magamnak, amit én is megehetek, finom nincs vele már sok munka és keveset is tudok belőle.

Epekövesek nálatok mi a menü??Sütit is légyszi.


2011. dec. 12. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem refluxom és epepolipom van, sajna én is lemondhatok a halászléről, füstölt húsos töltött káposztáról, de majd eszem a levesből a főtt halat, csirkemellből ragulevest, sült hecket blurgonyapürével és párolt káposztát fehér káposztából, jó sok köménnyel (érdekes ezt bírja a gyomrom).

Édességben a túrós süti ami még megy, így lesz vagy túrós lepény, vagy túrótorta.

2011. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem nagyok a köveid,akkor rendszeresen igyál feketeretek levet. Vagy magát a retket edd naponta. Sokat segít,és mértékkel ehetsz mindent. Különben sem szabad minden ételtől megtartóztatni magad. Ha nem szel semmi zsírosat,akkor nem működik az epe,és a váladék lerakódik,emiatt lesz epeköved.

Egy sorstárs,akinek a feketeretek és a nem szigorú diéta bevált.

2011. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy kő, lehet az homok is, sőt, az is elég, ha csak érzékeny az epéd - a tünetek nagyjából ugyanazok, majd az ultrahang eldönti

szerintem készíts valamilyen szárnyast (=csirke vagy pulyka), azokat eheted nyugodtan,ha nem fűszerezed agyon

krumplipüré - vaj vagy margarin NÉLKÜL

kompótok minden mennyiségben

sütikben a nem vajas, és nem olajos magvas dolgok a nyerők - pl. linzer, túrós dolgok...

2011. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A fekete retek levet olvasta, itt a gyakon.Talán ott is pont te írtad.Te vagy akit már kiírtak műtétre aztán mégsem kellet műteni a fekete retek létől?

Amint kapok veszek, de pl tegnap voltam a Lehel piacon és nem láttam sehol. :(


Ez azért megnyugtat hogy azért mértékkel lehet enni.

Akkor ezek szerint a fanta szeletből is ehetek majd.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat, várok még ötleteket.

2011. dec. 13. 07:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Lidl-ben van feketeretek, én is mindig ott veszek.
2011. dec. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!