Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süti tetejére hogy csináljak...

Süti tetejére hogy csináljak krémet, ami nem esik össze 1-2 nap múlva sem?

Figyelt kérdés

Mikulás-sütit szeretnék csinálni, és a tetejére olyan krémet kéne készíteni, amit ma megcsinálok és holnap,holnapután is jó lesz, nem esik össze. Tehát a tejszínhab kizárva kapásból, mert az összeesik.. A tortákon is ilyen krém szokott lenni, de nem találok a neten (túl béna vagyok a google-hoz:D)

valaki ötletek?:)

21L


2011. dec. 12. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél Hulala-t, az nem fog összeesni.
2011. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sok sütinek kiváló stabil fehér krémje a következő.

5 deci tejben megfőzünk 5 púpozott ek. búzadarát. teljesen kihűtjük. nem baj, ha nagyon kemyény, géppel úgyis szétcsapjuk:)

közben 25 deka rámát, 25 deka cukorral, egy van. cukorral habosra keverünk. a kihűlt darával összekeverjük, illetve géppel szép krémesre keverjük.

sütire, tortába is nagyon finom, soha nem fog összeesni.

színezni is lehet, sőt kapuccónóval , rummal is lehet ízesíteni.

ez egy alapkrém, sokféle sütihez használható.

2011. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fél deci tejszint melegíts fel és olvassz fel benne 1 tábla étcsokit, adj hozzá 5 deka vajat vagy margarint, tedd a hűtőbe és ha jól lehűlt verd el a krémet habosra, ez nem fog összeesni.
2011. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
krémre vagy habra gondolsz?
2011. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nemrég sütöttem egy tortát, tejszínhabot tettem a tetejére, két és fél decibe beletettem 2 csomag habfixálót (2 decihez ír egyet, de inkább biztosra mentem és többet tettem, féltem, hogy összeesik), nagyon jó kemény lett a hab, egyáltalán nem esett össze. Mondjuk másnap elfogyott, de sztem simán kibírt volna még pár napot.

Úgyhogy nyugodtan tehetsz rá tejszínhabot, a habfixáló még az ízén sem változtat, hiszen csak keményítő meg cukor.

2011. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!