Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyenesen a piskótára ugye...

Egyenesen a piskótára ugye mehet a marcipán? De ha a piskótát megkenem vékonyan a töltő puding krémmel, akkor annak a tetejére is tehetem? Vagy hogyan kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 22:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én csütörtökön készülök marcipános tortabevonásra, és azt olvastam több helyen is, hogy valamilyen vajas krémmel vagy esetleg baracklekvárral lehet megkenni körbe a tortát, és arra kell a marcipánt. Szóval szerintem jó a puding is, vagy talán keverd ki vajjal (de erre meg rengeteg recept van neten). Majd írj hogy sikerült :)
2011. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
pudingkrémmel sose próbáltam, sima ízesített vajkrémmel szokták körbekenni + a tetejét is, erre megy rá a marcipán
2011. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A pudingon el fog csúszni szeleteléskor, bárha csak az íze fontos, akkor teheted.
2011. nov. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és melyik az a sima vajkrém? és csak a bevonásra mennyi kell? ill. a torta oldalát hogyan kell bevonni marcival?
2011. nov. 30. 06:19
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

a tejes dolgok oldják a marcipánt, azért nem szoktak pudingot vagy tejszínes krémet alá tenni

vajas krém - vajat vagy margarint porcukorral jó habosra keversz, ízesíted a tortának megfelelően és vékonyan átkened a torta felületét


vagy ha passzol a tortához akkor lekvárral is átkenheted

2011. nov. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Pudingos krém nem jó, mert elfolyósítja a burkolatot. Vajas krém kell hozzá, amivel beburkolod a tortád, és arra teszed majd rá a marcipánt vagy fondant burkolatot.
2011. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A torta tetejét és oldlát is kend be vajas krémmel, egy kenőkés segítségével.

A marcipánt szilikonos nyújtólapon, vagy szilikonos sütőpapíron (esetleg 2 neilonzacsi között) nyújtsd ki, mert egyébként rá fog ragadni. Porcukorral szórd a felületet, ne ragadjon. mintha tésztát nyújtanál, csak liszt helyett porcukrothasználsz.

Akkorára nyújtsd, mint a torta felszíne+oldal nagysága+1-2 cm ráhagyás.

Ha ez megvan, a nyújtófára tekerd fel, és a tortára tedd rá, hogy mindenhol lelógjon. A tetejét simítsd el, ha van simítüd, akkor azzal. Ezután a torta oldalának felső 1 cm-es részét kezd el az ujjaiddal (lentről felfelé) simítgatni, szépen, míg körbe nem érsz. Aztán ugyanígy, de az első 2 cm-es részt simogatod rá a tortára, majd centinként haladsz lefelé.

Ha kész, akkor simítóval az oldalát is simítsd el. Ha ez is megvan, akkor egy éles késsel, pár mm ráhagyással levágod azt a részt körbe, ami nem kell.


Elötte ezt azért olvasd el:

[link]

2011. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvesek vagytok! Igazából először fogok marcipánnal dolgozni, úgy h nagyon izgulok. Én úgy képzelem h a torta oldala piros marci lenne, ezért hát az a kérdésem, h lehet külön burkolni az oldalát? egyébként mikulás napra lesz.. szval még nem tudom, hogyan is oldjam meg.. a torta ilyesmi lenne: [link]
2011. nov. 30. 17:50
 9/22 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség:

1, Eleve piros marcipánnal burkolod, és a tetejére külön teszed fel a színes marcipánokat, mikulást formázva.

Másik:

2, Fehér marcipánnal borítod az egészet, és az oldalára teszel külön egy réteg pirosat, majd a tetejét is külön rakod fel, mikulásra formázva.

Ha friss a marcipán, akkor ráragad, ha nem, akkor ragasztót készíthetsz. (Marcipánt egy kicsi vízzel hígíthatod, kb ragasztó állagúra. Ezzel tudod ragasztani egymáshoz őket.)

Megjegyzés: nem vagyok cukrász, azzal a tapasztalattal, gyakorlattal amim van, így készíteném. Azt hiszem, az első a célravezetőbb.

2011. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
jaaj köszi.. és még egy kérdés :D vettem színezőt, de enm folyékony, hanem olyan granulás azzal hogyan kell golgozni?mármint szinezni a marcipánt? ill. a feketét azt reszelt csokival érhetem el?
2011. nov. 30. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!