Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki valami olyan receptet...

Valaki valami olyan receptet (sütit), ami könnyű, gyerek is elkészítheti?

Figyelt kérdés
Szeretném meglepni a szüleimet azzal karácsonykor, hogy valami finom sütit készítsek el , mert igazából , amit eddig készítettem nekik , az nagyon kevés... Olyasvalamit szeretnék , amit könnyű elkészíteni , és sütemény,kevés a költsége ( 1000 Ft alatt ). Az interneten nem találtam ilyet. 11/L
2011. dec. 15. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:

2 pohár natúr joghurt

4 pohár liszt

2 pohár cukor

2 csomag vanilíás cukor

1 csomag sütőpor

1 pohár étolaj

4 darab tojás


Elkészítés:

A sütőt előmelegítjük 175 °C-ra. A joghurtot egy tálba öntjük - a többi hozzávalót a joghurtos pohárral mérjük. A cukrot, a lisztet, az olajat, a tojást, a sütőport, a vaníliás cukrot a joghurthoz adjuk és alaposan összekeverjük.

Az így elkészített kevert tésztát egy Rama margarinnal kikent, kilisztezett tepsibe tesszük. A tetejére ízlés szerint lehet tenni: magozott meggyet, durvára vágott diót, mazsolát. Sütőbe tesszük és kb. 35-40 perc alatt készre sütjük.

2011. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennek a hozzávalói itthon is vannak , köszönöm !
2011. dec. 15. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a kókuszgolyó szerintem. Nagyon finom és sütni sem kell. Beírod a keresőbe találsz rá receptet.


Ahogy én csinálom:

2 csomag kókusz (kb 300ft)

2 csomag háztartási keksz dara (kb 300ft)

1 meggybefőtt (kb 150ft) - elhagyható

1 doboz maci kakaó (kb 300ft)


Tej, cukor, margarin meg gondolom van otthon.

1 csomag kókuszt, a 2 csomag kekszdarát, 2-3 evőkanál kakaót vagy többet, 2-3 evőkanál cukrot vagy többet, összekeversz. Adsz hozzá 3-4 evőkanál margarint, hogy összeálljon és ahogy gyúrod adagolsz hozzá egy kis tejet, annyit hogy formázható legyen a massza. Ezután elkezdesz golyócskákat gyúrni és ha akarsz teszel meggyet a közepébe, majd megforgatod a kókuszba. Tedd egy szép üvegtálra szépen körbe körbe, utána pár órára a hűtőbe.


Ügyes légy!

2011. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csokis piskóta:


Hozzávalók:

- 2-3 csomag babapiskóta (legolcsóbb is jó, reálban láttam 70-ért)

- 1-2 csokipuding (80-90 Ft/db)

- 1 liter tej (120-130/doboz)

- gyümölcsök (mandarin, alma, banán, stb.)

- ízlés szt mazsola (kb. 120 ft), sótlan mogyoró (kb. 130 ft)


A babapiskótát apró darabokra tépkeded, egy üvegtálba teszed.

Kifőzöd a pudingot, a piskótára öntöd (annyit tegyél, h jól felszívja, ne legyen száraz, kicsit"tocsoghat")

A gyümölcsöket felkockázod, beleteszed és az egészet összekevered - óvatosan, h ne nagyon törd a piskótát.


Hűtöd, tálaláskor tejszínhabbal díszíted, és ha van otthon, darabokra vágott olajos magvat is szórhatsz rá.

2011. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok:

de úgy is csinálhatod, h jénai aljára b.piskóta, arra puding, kockázott gyümik, puding, piskóta, puding, és gyümivel zársz, amire már nem öntesz pudingot.

2011. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ! :)
2011. dec. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!