Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet gyorsan, finomat...

Mit lehet gyorsan, finomat főzni, amit gyerek mellett is van időm és a férjemnek is elég laktató?

Figyelt kérdés
Kérhetem, hogy részletesen írjátok le a receptet?!(nem vagyok nagy konyhatündér, de alapba azt mondják tudok főzni!)
2010. márc. 22. 03:21
 1/9 anonim ***** válasza:

túrós tészta:D Gyors...

Spagetti.. Darálthúsból vagy akár konzervből is készithetsz szószt.

Ha erre döntesz és nem tudod h hogy kell akkor irj majd.

2010. márc. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Csirkehúsból készült ilyen olyan kaját, mert a csirke nagyon hamar megfő, megsül, ha érdekel tudok egy csomó ilyen receptet, főként amit magam találtam ki.
2010. márc. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia! énis gyerek mellett ügyeskedem:)

a túrós tészta is tök jó ötlet, még kicsit tepsiben megpirítod isteni.

csirkét sütni tök egyszerű, de még egy csirkepörkölt is. sima sertéspörkölt is fini, az is hamar megvan, én sokszor csinálok tésztát ilyen olyan szósszal, darálthusival stb.

rántott dolgokat is szoktam, bár kicsit macerásabb, de egy héten azért egyszer belefér.

gombapörkölt is jó, natúr sült husival, vagy anélkül, rizzsel.

ez is hamarmegvan.

ezek receptejeit meg beírod a google-ba és már ki is adja, meg is tudod csinálni.

2010. márc. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a gyors válaszokat! Tészta volt mostanság, szerintem csinálok egy kis gombapörit:)

2010. márc. 22. 07:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ok.!
2010. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vegyel egy kukta gyorsfozot es abba barmilyen kajat hamar el tudsz kesziteni.
2010. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hétvégén, amikor a férjed kicsit játszik a gyerekkel, dobj össze egy hatalmas lábos pörköltet, ezt adagokban fagyaszd le. Egyet elöl is hagyhatsz másnapra.

Lehet pl.

- pörkölt tésztával

- máskor egy főzelékre feltétnek rakhatod,

- vagy lehet pl. székelykáposzta alapja (csak savanyúkáposztát dobsz rá, felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje, sózod, borsozod és megfőzöd. Tejföllel, friss kenyérrel nagyon finom),

- egy rakott zöldségbe rétegezheted,

- egy nagy marék zöldborsóval összefőzve finom ragu lesz krumplihoz,

- de akár ebből is lehet gulyásleves (a pörköltet vízzel felöntöd, raksz bele fehér és sárgarépát, köménymagot, kockára vágott krumplit, szükség szerint utána sózod, borsozod és megfőzöd).


Gyúrj be egy nagyobb adag fasírtot és ugyanígy, 1-2 adagot fagyassz le belőle. Amikor szükséges, előkapod és betolod a sütőbe, szinte felügyelet nélkül megsül.


Amikor pl. töltött paprikát, töltött káposztát, gombapörköltet, stb. készítek, mindig annyit főzök, hogy 2x ebédre valót le tudjak fagyasztani. Így bármikor kb.30 perc alatt (amíg a mikroban olvad, elkészül a köret - már amihez illik) kész ebéd van az asztalon.

Remélem, segítettem.

2010. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van valaki aki vigyáz a kicsire,készülhetnél előre.Lehet főzni leveseket-húsleves,daragaluska leves,raguleves-későbbre.Panírozott hús,fasírt p.,pörkölt,valamint a kifőtt tészta és a házi nokedli is jól mélyhütőzhető.Azon kívül hogy praktikus sok pénzt is meglehet vele spórolni,hiszen időnként csak egy-két szelet rántotthúsra,vagy fasírtra van szügséged.Én sokszor duplán főzök éppen azért hogy maradjon későbbre.Grízestésztát,császármorzsát,palacsintát/ötösével/ mindíg teszek el a mélyhűtőbe.Sok mindent eltehetsz amiben nincs krumpli-az nem birja a mélyhűtést.Akár két hétre is megszervezheted előre a főzést,írd össze amit gondolsz,vásárolni is egyszerűbb és olcsóbb mint naponta.ZS
2010. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, nagyon rafkók vagytok :) Én is ígí csinálom majd!
2010. márc. 25. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!