Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért vizes minden hús?

Miért vizes minden hús?

Figyelt kérdés

Nap mint nap felbosszantom magam, mert egyre silányabb a húsok minősége, ráadásul valamilyen módon telenyomják vízzel is, nem tudok egy rendes sült húst elkészíteni, mert annyi vizet enged magából, hogy szinte csak párolódik.


Hova lehet fordulni ez ügyben? Gondolom más is észrevette már ezt.


2011. dec. 16. 22:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egy szép szelet, mondjuk két tenyérnyi húsból mire kész, lesz egy fél tenyérnyi. Arról nem beszélve, hogy a húsba pumpált víz vagy folyadék miféle lehet? Nem szeretnék mérget adni a családomnak.
2011. dec. 16. 22:54
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Hát mert így lehet felturbózni a súlyát :) A csirkemellet is beinjekciózzák, de ne aggódj, az csak víz.
2011. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mástól kell vásárolni. Nem tudom te honnan szerzed a húst, de a hentes, húsbolt, ahonnan mi, ott olyan probléma nincs. Tény, hogy sütésnél, főzésnél összemegy kicsit a hús, de ez természetes. nem is hallottam még olyanról, hogy vizezett hús.

Esetleg írd le, hogyan készíted el és milyen húst, hátha attól okosabbak leszünk.

2011. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ezek valoszonüleg sokunkban felmerültek. hat azert vizes, mert telenyomjak vizzel, amhogy ezt irtad a kerdesben is. Hogy szebb legyen kinezetre, nagyobb a sulya (es ezaltal több a multi nyeresege).

Itt azt irtak, amit kis henteseknek, tehat nem a multiknal veszel, azt nem injekciozzak. Nem tudom, ez felenk nagyon draga, meg sosem vettem.

Jobb hijan leöntöm, mert mig megsül a sütöben a hus, sem föli el a teljes levet. Nem is ertem, miert van a receptekben, hogy viozzel felönteni, meg sosem volt ra szükseg. :) A romai cserepedenyt sem kell egyebkent beaztatnom, közel 10 eve igy hasznalom problemamentesen, es negyed oraval az etel elkeszülte elött meg le is kell önteni rola a vizet. (Zöldsegekkel, krumplival...stb rakott husokat gyakran csinalok romai talban.)

Nagynenemek emiatt tartanak disznot, csak sajat tartasu allatok husat eszik.

2011. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én a XX. kerületben, a pesterzsébeti piacon vásárolok húst és nem is mindig ugyanott. Általában előre bepácolom és olajban sütöm, natúr, esetleg előtte kicsit kiklpofolom, főként sertést és csirkét fogyasztunk. Ha tepsiben sütöm a húst, volt már rá példa, hogy félúton le kellett önteni a vizet, mert szinte főtt a sütőben.
2011. dec. 16. 23:22
 6/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet sehova fordulni ez ügyben. "Hivatalosan" a regi Köjal (nem tudom az uj nevet...), de a multikkal nem hiszem, hogy tudna valamit kezdeni... raadasul ez olyan altalanos mar, minden multinal csak iylen hust lehet kapni.

(Emlekszem meg a regi husokra.)

AMit lehet tenni: hentesnel venni vagy farmot letesiteni. vagy vegatarianus eletmod.:) Ha a multiktol majd senki sem vasarol, valtoztatni kenyszerülnek. Amig nem erdekük, amig egyre többet nyernek, addig ezt csinaljak.

3:19

2011. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23.19 voltam ismet, bocs
2011. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ezért van ennyi beteg ember. Minden szemetet megetetnek velünk. Sajnos ma sok ember nincs abban a helyzetben, hogy minőségi árut vegyen, megveszi a legolcsóbbat. Én például egy normális kenyeret sem kapok sehol, mert vagy morzsálódik, vagy két nap múlva penészes. Adok még egy húsz évet és lesz bevétele a gyógyszeriparnak bőven.
2011. dec. 16. 23:39
 9/23 anonim ***** válasza:

Bocs az offért de valami megragadta a tekintetem

Én sem vagyok gazdag. Mindíg nézem h ha lehet a legolcsóbbat vegyem. Még sem vagyok szinte sose beteg. Sot ha meg is fázok 2-3 nap és túl vagyok rajta. Szval tuti nem az ételek miatt van annyi beteg ember

2011. dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem éppen a megfázásra gondoltam, hanem a rengeteg daganatos betegre, akiknek a száma az utóbbi években nagyon durván megnőtt. Egész iparág alakult már ki körülöttük.

Én személy szerint ezt a sok rákos megbetegedést a szennyezett levegőnek és az elfogyasztott rossz minőségű ételeknek gondolom betudni.

2011. dec. 16. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!