Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A muffinsütőm kisebb mint a...

A muffinsütőm kisebb mint a standard, ezért kicsi bele a muffinpapír. Ha kivajazom, akkor ki fogom tudni szedni belőle a sütiket?

Figyelt kérdés
Sose csináltam még muffint, és most elbizonytalanodtam. Nyomjam bele a papírt az a tuti, vagy ha jól kivajazom (ilyen fém, teflonos szerű) akkor kijönnek belőle a sütik?
2011. dec. 18. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a muffinsütőd kisebb, akkor a muffinpapír túl nagy lehet bele... Nem?...


Ha bevonatos a sütőlap, akkor nem kell kivajaznod, a tésztában is van zsiradék, szépen ki fog majd jönni belőle! (És sütés után tedd bele a muffinpapírba.)


Különben én papír nélkül szoktam kisütni, mert először papírral sütöttem és a papírba úgy beleragadt a tészta, hogy alig lehet kiszedni belőle evéskor!...

2011. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több méretben lehet muffinpapírt venni, vegyél olyat, ami a tiédbe jó. Mérd le és úgy keress megfelelő papírt, tescoban talán négy méretet is árulnak.

De ha kikened, az is teljesen jó, csak szerintem sokkal jobban néz ki papírban a muffin.

2011. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát,ha abbol indulok ki,hogy én papirral sütöm,de ha túl soktésztát rakok bele,és kifolyik felül az jól le tud sülni,utána áztathatod (mert kaparni nem célszerű a teflon miatt) egy fél napig.. Én biztos nem rkanám bele papir nélkül. Lehet kapni kisebb muffinpapirt pl tescoba mindig látok vagy 3 féle méretet. Vagy veszel egy szilikonos sütőformát,abba nem ragad bele (állitolag) papir nélkül sem,és mivel hajlékony,könnyen kitudod szedni a sütiket.
2011. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem használok papirt (a sütibe sült papirt nem szeretm, meg szerintem az ize is más), sütés elött kikenem vajjal (nem margarinnal) és még egyszer sem ragadt bele.
2011. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tutira akarsz menni, olaj vagy margarin, és utána lisztezd ki. Vagy ha van türelmed, vágj az aljába kis korongokat sütőpapírból. Tedd őket félre, többször használatosak.
2011. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy olyan muffin, ami nem ragadbele a papírba, simán kifordul belőle. Szerintem a formából is kijönne.

2011. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, végül teljesen simán kijött a kivajazott cuccból is. Finomak is voltak :)
2011. dec. 19. 09:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!