Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vaddisznó pörkölthöz milyen...

Vaddisznó pörkölthöz milyen pácot ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 21:17
 1/4 anonim válasza:

Vadpác


(vaddisznóhoz)

Hozzávalók:

5 dl vörösbor

0.5 dl gin, vagy konyak

2-3 ek chili szósz, vagy erős paprika

2-3 gerezd fokhagyma összetörve, vagy kaparva

1-2 ek mustár

1 ek szójaszósz

1 húsleves kocka

Elkészítés: Egy hőálló tálba átöntjük 175 C-os sütőbe 1,5 órán át sütjük, közben egyenletes időközökben a saját levével locsoljuk meg. Ha kevés a lé húslevessel, vagy kevés vízzel is pótolhatjuk. Ha megsült külön tálra tesszük a húst és a pác-sültléből szószt készítünk.

Szósz: A páclevet húslevessel felengedjük, leszűrjük, kevés lisztet, tejszínt adunk hozzá és 6-8 percig főzzük. De közben hozzáadunk 1-2 kanál fekete ribizli lekvárt, sózzuk, borsozzuk, sült burgonyával tálaljuk. Ne felejtsük el a pácléből megmaradt vörösbort az asztalra tenni.

2011. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem pont erre gondoltam :(


Pörkölthöz szeretnék pácot, amivel berakhatom 1 éjszakára a hűtőbe.

2011. dec. 19. 22:11
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
74%
Vaddisznót pörköltnek soha nem pácolok. Ha esetleg téli büdös kan, akkor ecetes tejes hagymás pácba de azon az sem nagyon segít. Van aki felfőzi és kiőnti a lét, de akkor zamata sem marad, olyat szójából is csinálhatsz.
2011. dec. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doboszoli ***** válasza:
74%

Mustafa-val kell egyetértsek.

Én sem szoktam pácolni a pörkölt alapanyagot, és az előfőzésről is hasonló a véleményem, pedig jó néhány coca végezte a kezem között, illetve a fazekamban.

Ám, ha ragaszkodsz hozzá, egy óvatos mustáros, borsos, borókás, olajos, vöröshagymás pác, nem ront az ügyön, sőt!

2011. dec. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!