Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljátok a majonézes...

Hogy csináljátok a majonézes krumplisalátát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hajában főt krumplit szoktam karikára vágni, teszek hozzá apróra vágott hagymát és az egészet összekeverem a majonézzel. Mi így szeretjük.
2011. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészben fott krumplit feldarabolok. A hagymát felvágom és ecetes sós vízben megabálom. Levestol ráontom a krumplira 5-10 percet állni hagyom. Leontom a levét. Majonézbol, tejfolbol, kevés cukorból, citromlébol, só bors megcsinálom a szószt és osszekeverem
2011. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kockákra vágott krumplit sós vízben megfőzök, leszűröm, és egy tálba teszem hűlni. Nyers vöröshagymát felkarikázok/felcsíkozok, ahogy jólesik, és a krumplira szórom. (Két-három közepes méretű krumplihoz szoktam egy fej hagymát tenni.) Majonézt, tejfölt, mustárt, sót és borsot összekeverek (egy pohár tejfölhöz három-négy nagy evőkanál majonéz, és egy kanál mustár, fűszerek ízlés szerint), és a kihűlt krumplira meg a hagymára öntöm. Összeforgatom, és tálalásig hűtőbe teszem.
2011. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én először krumplisalátát készítek. héjában megfőzöm a krumpli, hideg vízzel lehűtöm. készítek cukros-sós-ecetes levet és a kockára vágott krumplit, félkarikáta vágott lilahagymával beleteszem a lébe. egy éjjelen át hagyom ebben.

hagyok így is, mert így is szeretjük. a másik részét leszűröm, és finom tejfölös-mustáros pikáns majonézbe keverem. ha szaporítani akarom, főtt tojás kockákat is teszek bele.

2011. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyu szokott bele főtt tojást rakni, de én nem szeretem. Fogom a krumplit, megpucolom, felkarikázom és megfőzöm. Amíg fő felvágom a lilahagymát és besózom. Megcsinálom a löttyöt rá (nagy pohár tejföl, só, bors, majonéz, sok mustár).

Ha megfőtt a krumpli leöntöm a vizét és egy nagy jénai tálban összeállítom.

2011. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!