Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézes krémest szeretnék...

Mézes krémest szeretnék csinálni-idő hiányában készen kapható mézes lapokból. Bevált receptek a bele kerülő krémhez?

Figyelt kérdés
Még sosem készítettem, de nagyon szeretem! Tetejére étcsokiból kell mázat készíteni ? Esetleg ahhoz is kaphatnék segítséget?
2011. dec. 23. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az Andi konyhája oldalról szoktam elkészíteni a mézes krémes receptet, bemásolom neked, hogy a krémet hogyan kell elkészíteni:

Krémhez : 5 dl tej, 10 dkg búzadara, 25 dkg margarin, 20 dkg porcukor, 2 cs. vaníliás cukor, 1 tojássárgája, 20 dkg baracklekvár vagy valamilyen pikáns lekvár.



A tejet hidegen keverjük el a búzadarával, majd forraljuk fel, főzzünk belőle tejbegrízt. Langyosra hűtsük ki. Eközben keverjük ki a margarint a porcukorral, a vaníliás cukorral, és a fertőtlenített tojásunk sárgájával, ( ez nagyon fontos! ) majd keverjük hozzá gépi habverővel kisebb adagokban a langyosra hűlt tejbegrízt.

2011. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, a csoki lemaradt:

Olvasztott csokoládé készítése



A csokoládét vízgőz felett szabad csak olvasztani úgy, hogy a víznek nem szabad forrnia, a csokoládénak nem szabad átforrósodni, mert attól csomósodik, és darabos lesz.



Végig csak takarék lángon szabad a csokoládét olvasztani.


1 tábla csokoládéhoz olvasztás közben kb. 2 evőkanál étolajat kell tenni.



Ha melegítés közben a csokoládé mégis túlmelegedne akkor le kell venni a gőzről és hagyni kell egy kicsit hűlni, majd visszatenni, amíg a kellő sűrűséget el nem éri. Ha az olvasztott csokoládét túl sűrűnek érezzük, akkor hígítani kell még egy kis étolajjal.



A csokoládéval bevont süteményt hagyjuk jól kihűlni és csak azután szeleteljük, forró vízbe mártott késsel, fűrészelő mozdulatokkal.



Megmondom őszintén én úgy szoktam, hogy a lányomék megmaradt télapó, nyuszi, csokijukat összegyűjtőm.

Egy nagyobb bögrébe feltöröm, kevés olajat öntök hozzá, és a mikróba felolvasztom, összekeverem, és azt teszem a sütik tetejére.

2011. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2011. dec. 23. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!
2011. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!