Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtök kérdés kezdőtől?

Sütőtök kérdés kezdőtől?

Figyelt kérdés
Még sosem sütöttem sütőtököt, most kaptam egyet. A héja ezüstszínű, az jó? Vagy narancssárga lesz (utóérő)? Bocs, ha butaságokat kérdezek. Úgy tudom, a magjait is el lehet készíteni. Hogyan?

2011. dec. 28. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

a sütőtököt vágd félbe, kaprd ki a belsejét fedd le alufóliával és tedd be a sütőbe-vastagságtól függően olyan 40-60perc alatt megsült, majd vedd le az alufóliát róla és még süsd pár percig

a kikapart magot tedd egy alufóliára és kb 20 perc alatt megpörkölődik

2011. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én soha nem fedem le alufóliával. Félbevágom, kikaparom a magját, feldarabolom majd megsütöm nem túl magas hőmérsékleten, hogy rendesen átsüljön. Alufóliát csak alá szoktam rakni, hogy a kicsorgó lé ne égjen rá a tepsire.
2011. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogyan kell megsütni. A héját kérdeztem, hogy jó-e, ha ezüszszürkés színű, és nem narancssárga.

A magokat, ha így megsütöm, egy az egyben ehető?

2011. dec. 28. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!